Гібридні автомобілі: недоліки та переваги

Переваги та недоліки Гібридних авто

Ще якихось десять років тому здавалося, що автомобіль, що працює на електриці повинен з’явитися тільки разом з бластерами та прямими рейсами на Марс. Однак на сьогоднішній день, авто працюють на двигуні внутрішнього згоряння або чисто на електроенергії або ж гібридні автомобілі стали цілком нормою сучасного світу.

Гібридний автомобіль працює за схемою: «електродвигун помічник двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ)», тому заряджати акумулятор від мережі не можливо так як це робить ДВС.

Гібридний автотранспорт з року в рік стає все більше популярним і все частіше витісняє з топа продажів звичні для нас авто. Звичайно ж, для таких тенденцій є цілком розумні й логічні причини. Серед яких панує екологічна проблема, а саме зменшення запасів нафти, забруднення навколишнього середовища і т.д. А також поява такого автотранспорту на ринку свідчить ще про якісний розвиток авто техніки та різних інновацій.
До того ж існує думка, що сучасний гібридний транспорт створюється для комфортного і безпечного пересування, а не для їзди на позамежних швидкостях.

Плюси гібридних автомобілів

Але, як і будь-який інший автомобіль, гібрид теж має свої переваги та недоліки, про які потрібно знати, перед тим як задуматися про придбання такого авто.

Серед головних плюсів гібридів можна виділити:
– економічність, при відносно спокійній їзді, економія до 30% палива (витрата палива при змішаній їзді 4,5 л. 95 бензину);
– електричний двигун дозволяє розігнати авто за долі секунди не вдаючись до перемикання передачі зі зниженою на підвищену;
– заряджання акумулятора тільки під час руху;
– їзда на гібридах дозволяє зменшити кількість шкідливих викидів і тим самим менш забруднювати навколишнє середовище;
– з розвитком даної галузі та популяризацією гібридів серед населення, можна розраховувати на збільшення пільг від держави;
– 10 років гарантії на гібридні акумулятори (від автосалонів Toyota).

Недоліки гібридних автомобілів

Що стосується недоліків, то присутні і в такому прогресивному транспорті, але їх дуже мало. Серед основних можна відзначити:
– Немає можливості зарядити акумулятор через мережу.
– обов’язково повинен працювати двигун внутрішнього згоряння, щоб заряджати батарею;
– дороге обслуговування гібридів в СТО в порівнянні зі звичайними машинами;
– погодні умови деяких регіонів можуть істотно знизити термін служби акумулятора.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що головними моментами, які можуть злякати потенційного покупця є вартість гібрида та масивна батарея, що займає багато простору в автомобілі. Однак прогрес не стоїть на місці та з часом все може змінитися і кількість охочих пересісти на гібрид зросте і в нашій країні.

Поки що найпомітнішим гібридом в містах України є Toyota Prius. Зокрема, в новій поліції, яка пересіла на ці авто.
Toyota Prius – це знаковий та якійсь мірі революційний гібрид, з 1997 року став найпершим у світі гібридним авто, який є загальнодоступним для людей по всій земній кулі.

І сьогодні авто концерн не зупиняється, випускаючи на ринок вдосконалені моделі, що відрізняються економічністю, зручністю в управлінні та їздою без шуму.
Але також точаться суперечки між гібридами та електрокарами. Купуючи електрокар можна розраховувати на хорошу податкову знижку в порівнянні з гібридами. Тільки ось в зручності заправки, ціною, запас ходу гібриди здобувають перемогу.

Добавити коментар

Your email address will not be published.