
У 2019 все більшої популярності набуває сервіс покупки авто в лізинг. На сьогодні автолізинг в Україні доступний як для юридичних осіб так і для фізичних. Алгоритм користування послугою дуже простий. Що таке автолізинг і “з чим його їдять” розглянемо в нашій статті.
Відмінність лізингу від кредиту
Перше, що варто відзначити, це те, що лізинг, в даний час, більш доступний для клієнтів, ніж кредит, оскільки має більш м’які оцінки платоспроможності. Адже лізингодавець залишається юридичним власником автомобіля, віддаючи його в оренду, а лізингоодержувач стає власником машини тільки після повної оплати. У той час як при кредитуванні, авто належить клієнту вже після першого внеску. Але і вилучити автомобіль, при недотриманні умов договору і частих пропусках щомісячної плати, лізингодавцю буде набагато простіше. Також в лізинг можна придбати не тільки новий автомобіль, але і Б/У.
Невід’ємним плюсом лізингу є те, що страхування, витрати по реєстрації автомобіля і збір до пенсійного фонду розподіляються і оплата відбувається разом з щомісячним платежем, а при кредитуванні ці витрати лягають на клієнта відразу, що становить близько 10% від вартості авто. Також лізинг буде вигідний особам з поганою кредитною історією, адже лізингодавець буде більш лояльний, ніж кредитор. Правда лізингова компанія може збільшити розмір першого внеску, підвищити ставку і скоротити термін фінансування якщо вважатиме клієнта не дуже благонадійним. Найчастіше лізинговий договір не вимагає внесків, однак включає додаткові послуги в суму щомісячного платежу, а банки вимагають до 30% вартості авто оплатити відразу.
Банки почали давати лізинг
У зв’язку зі зростаючою популярністю лізингових компаній, зросла конкуренція і посприяла впровадженню лізингових програм в банки України. Банки не обмежені наявністю коштів для фінансування, що дає їм велику перевагу. Фінансова стабільність, комплексні банківські послуги і ресурси дозволяють банкам впевнено конкурувати з лізинговими компаніями.
Умови лізингу для юридичних осіб в 2019 році
- Заява на надання послуг.
- Анкета ідентифікації клієнта.
- Баланси (форма № 1) звіти про фінансові результати (форма № 2) за поточний і попередні роки
- Розшифровка статей балансу на останню звітну дату, частина яких дорівнює 10 і більше % від загальної суми балансу (при цьому повинні бути розшифровані 80% сум, які складають загальну суму відповідної статті).
- Бізнес план.
- Звіт CashFlow (за формою, що додається).
- Інформація про всі наявні операції клієнта (кредит, лізинг, факторинг, гарантія, акредитив і т.д.) (за формою, що додається).
- За наявності збитку у фінансовій звітності, необхідно надати довідку з поясненням його виникнення і дати інформацію щодо досягнення прибуткової діяльності;
Перелік документів обов’язковий на другому етапі розгляду заявки:
- Рішення власників (уповноваженого органу, передбаченого статутом клієнта) про необхідність залучення лізингового фінансування, у випадках, обумовлених в статуті клієнта (із зазначенням загальної вартості лізингового договору, вартості об’єкта лізингу, терміну, найменування лізингової компанії, запропонованої застави).
- Лист про бенефіціарів власників (за формою, що додається).
- Лист-гарантія клієнта (за формою, що додається).
- Копії діючих договорів по кредиту, договорів застави, укладених між лізингоодержувачем та іншими банками / лізинговими компаніями.
- Довідки з банків, в яких обслуговується клієнт, наявність кредитів (стан заборгованості), залишки на рахунках, помісячні обороти по всім рахункам клієнта за останні 12 місяців (без урахування кредитних грошей).
- Довідки з лізингових компаній (при наявності лізингових зобов’язань у клієнта) про розмір заборгованості на поточну дату.
- Дані з продажу в розрізі напрямів діяльності, інформація про постійних постачальників і покупців (форму докладаємо – Аналітика з продажу).
- Лист від імені компанії про розмір очищених надходжень на поточні рахунки (форму докладаємо).
- Довідка ДПІ про стан розрахунків з бюджетом (відсутність / наявність податкової заборгованості, податкової застави) лізингоодержувача. Надається на дату укладення договору фінансового лізингу;
- Довідка підприємства про те, що «починаючи з __________ (дата останніх змін / доповнень до установчих документів / наказ / протокол про призначення першої особи) по сьогоднішній день ніяких змін в установчих документах, склад керівництва, акціонерів, не було;
- Ліцензії, якщо компанія займається діяльністю, на яку повинна бути ліцензія.
- Копії договорів оренди (якщо підприємство для своєї діяльності бере в оренду офісні, складські приміщення, обладнання, транспортні засоби).
- Документи, що підтверджують наявність замовлень, реалізацію продукції, надання послуг, робіт за рахунок яких буде здійснюватися сплата лізингових платежів (договори купівлі-продажу, надання послуг, і т.д.)
Умови лізингу для фізичних осіб
- Наявність посвідчення водія;
- Наявність діючого паспорта громадянина України;
- Постійні джерела доходу;
- Рекомендований вік від 20 до 60 років.
Перелік документів для фізичних осіб підприємців
- Заява на надання послуг;
- Інформаційна довідка про лізингоодержувача;
- Паспорт громадянина України (в т.ч. чоловіка / дружини);
- Ідентифікаційний код (в т.ч. чоловіка / дружини);
- Свідоцтво про шлюб або розлучення;
- Копії договорів про кредит, заставі, поручительстві в інших банках;
- Довідки з банків в яких обслуговується клієнт: про кредити, рахунках, заборгованості і т.д .;
- Платіжний баланс лізингоодержувача;
- Свідоцтво про реєстрацію Фізичного Особи Підприємця;
- Свідоцтво про сплату єдиного податку;
- Звіт CashFlow (рух грошових коштів);
- Довідка або декларація про доходи (річна або поквартальне);
- При наявності: договір оренди складу, торгової точки, офісу, ліцензія на право торгівлі, договору з основними контрагентами;
- Довідка про стан рахунків з бюджетом;
- Довідка з роботи про доходи за останні пів року (при необхідності членів сім’ї);
- Копія трудової книжки з роботи за останні 3 роки, завірена печаткою організації або відділом кадрів (при необхідності членів сім’ї);
Як не потрапити на гачок лізингових шахраїв
Важливо знати, що проблеми можуть виникнути не тільки з шахрайськими компаніями, але і з нормальними в разі їх банкрутства.