Водійське посвідчення в 2020: як отримати, срок дії

Сьогодні одна з найбільш бажаних послуг це видача посвідчення водія. Займається цим сервісний центр міжрайонного реєстраційного екзаменаційного відділу (МРЕВ). В Україні щороку видається більше ста тисяч водійських документів.

Детальна інструкція отримання водійського посвідчення вперше

Щоб отримати права треба пройти медичний огляд, навчання в автошколі (практика і теорія) і звичайно ж здача іспиту.

Проходження медичного огляду

Основна мета медогляду з’ясувати чи дозволяє здоров’я людини сісти за кермо автомобіля.

Медичний огляд включає в себе: перевірка зору, проходження психіатра, нарколога, аналіз крові і сечі, перевірка крові на цукор, ЕКГ, обстеження вестибулярного апарату, визначення групи крові і резус фактор.

Медична довідка, титулка

Медична довідка водія

Якщо медичні працівники знайдуть хворобу згідно з «Переліком захворювань, при яких особа не може бути допущена до керування транспортним засобом», то людині відмовлять в отриманні посвідчення водія.

Навчання в автомобільній школі

Від вибору автошколи, інструктора і вчителя Ви отримаєте основні знання і освоїте навички водіння. Тому навчальний заклад треба вибрати більш прискіпливо. Ліцензія МОН та атестат акредитації МВС в навчальному закладі обов’язково повинні бути.

Ціна і терміни навчання водіїв залежать від обраної категорії транспортних засобів.

Для навчання в автошколі необхідний наступний пакет документів:

– заяву із зазначенням місця проживання та категорії ТЗ на які будете отримувати права

– паспорт, ідентифікаційний номер платника податків

– 4 фотографії розміром 3х4

– медична карта (форма 083/o)

Коли навчання закінчиться, здаються внутрішній іспит з правил дорожнього руху (він повинен бути таким же як і в МРЕВ) і іспит з водіння.

Навчальним закладом видається свідоцтво про проходження підготовки водія. Це свідоцтво дійсне 10 років з дня закінчення курсів.

Здача іспитів в МРЕВ

Здати іспит на водійські документи можна абсолютно в будь-якому головному сервісному центрі МВС. При проходженні іспиту в складі навчальної групи автошколи, тести і водіння проводиться в сервісному центрі МВС за місцезнаходженням навчального закладу. Документи необхідні для отримання прав подаються представниками автошкіл, в учня повинен бути тільки паспорт.

Складання іспиту окремо від своєї групи з автошколи передбачає подачу таких документів самостійно:

– заява (заповнюється в МРЕВ)

– квитанція про оплату державної послуги (оплату можна провести в самому МРЕВ)

– медична довідка (форма 083/o)

– свідоцтво про закінчення водійських курсів

– оригінал і ксерокопії документів про зміну особистих даних (у разі їх зміни)

– копія ідентифікаційного коду

– паспорт громадянина України або документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство або спеціальний статус;

Іспити для отримання прав складається з тестів по теорії (20 хвилинне тестування – 20 питань) і практики (перевірка навичок водіння). Якщо ви зробили більше двох помилок або не встигли дати відповідь на 20 питань – іспит провалено, екзаменатори не допустять Вас до водіння. Перездати іспит можна через 5 днів, кількість спроб необмежена. На здачу практичного іспиту з водіння відводиться 3 спроби.

Увага, на сайті Головного сервісного центру МВС є можливість безкоштовно здавати екзамен по ПДД що будуть на іспиті в МРЕВ. Ось силочку щоб пройти тест онлайн http://pdr.hsc.gov.ua/test-pdd/uk/ – це офіційний сайт. Кількість спроб пройти тест – необмежено.

Міжнародне водійське посвідчення

Міжнародне посвідчення водія – International Driving Permit (IDP) являє собою картонну книжечку, в якій є офіційний переклад національних прав на іноземну мову (англійська, німецька, французька, іспанська та інші мови).

Міжнародне водійське посвідчення дійсне тільки при наявності національного посвідчення (українських прав). У IDP є строк придатності – 3 роки.

Отримати водійські права міжнародного зразка можна в будь-якому сервісному центрі МВС протягом 5 днів без проходження іспитів.

Пакет документів необхідний для отримання міжнародних водійських прав IDP:

– водійське посвідчення (оригінал)

– цивільний і закордонний паспорт

– фотографія 3,5х4,5

Термін дії водійських прав в Україні?

На 2019 рік видаються посвідчення водія строк дії яких складає 30 років. Людям з інвалідністю та особам, які мають медичні обмеження, права видаються з відповідною піктограмою в графі «Обмеження».

Початківцям водіям діє заборона перевищувати швидкість 70 км/г. Він отримує права на 2 роки, після чого їх замінять в тому ж МРЕВ.

Видача постійного посвідчення водія відбувається без складання іспитів за умови якщо водій протягом двох років з дня отримання перших прав не здійснює більше 2 адміністративних правопорушень. Якщо за цей період відбулося 3 і більше порушень, обміняти права на постійні можна тільки після здачі практичного і теоретичного іспитів в сервісному центрі МВС.

Нагадаю що в Україні не заборонено використовувати права видані в СРСР які не мають обмеження, але автомобіліст з такими правами за кордон на машині не виїде. На водійських правах які були видані з 1993 по 2011 на ламінованої основі терміну дії немає.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 13 березня 2013 р. № 185                                                    м. Київ
Пункт 3  Установити, що:
документи, видані до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом строку, на який їх було видано:
посвідчення водія на право керування транспортними засобами категорії А, А1, В та В1, оформлені і видані після набрання чинності цією постановою, є дійсними протягом двадцяти років з дати їх видачі, інших категорій – протягом десяти років із зазначеної дати. Такі посвідчення підлягають обміну в установленому порядку;
до запровадження і видачі документів, зразки бланків яких затверджені цією постановою, документи оформлюються з використанням бланків попередніх зразків.
Пункт 4 Міністерству внутрішніх справ забезпечити створення умов для переоформлення в установленому порядку посвідчень водія, виданих з використанням зразка бланка, затвердженого органом виконавчої влади Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

Добавити коментар

Your email address will not be published.