
Американський ринок вживаних автомобілів найбільший в світі. Він щороку приваблює покупців заманливими пропозиціями: низькими цінами на авто, широким вибором різних машин від Forda до Cadillaca і іншими перевагами, серед яких можна виділити:
- Чудовий дизайн і високий рівень “зборки”, це обумовлено тим, що в Америці кожна автомобільна компанія хоче зробити кращий товар для своїх покупців;
- Вартість автомобіля з США навіть з урахуванням доставки і розмитнення залишається низькою.
І з огляду на вище перераховані плюси немає нічого дивного в тому, що українці віддають перевагу автомобілям з-за океану. І ще плюс до того був прийнятий закон 8487 і 8488, про зменшення акцизу, що зробило покупку автомобіля з Америки ще простіше.
Також при покупці авто з США є свої мінуси:
- Дуже поганий стан машин, всередині може бути багато крихт, брудний салон та досить-таки часто прокурений. Дуже багато машин-утопленників;
- Також при виборі авто ви зможете оцінити його тільки по фотографіях. Не завжди показують стелю зсередини. Правда є багато людей, які за гроші (200 $) можуть зняти Вам відео або ще більш детально пофотографувати авто якого Ви хочете купити;
- Мінус в доставці. Доставка морем йде 3 місяці. Можуть пошкодити автомобіль при завантаженні, перевезенні в порт;
- Не купуйте в “перекупів”. Недобросовісні люди купують за копійки в страхових компаніях сильно биту машину лагодять дешевими запчастинами, фотографують і виставляють на продаж накидаючи при цьому 3000-4000 $
Як купити і доставити автомобіль з США в Україну
Найпоширенішим способом купити авто з Америки вважається відвідування стоянки автомобілів, спеціального аукціону. Такі стоянки є практично у всіх штатах і туди привозять автомобілі, побувавши в ДТП або ті одиниці, які були вилучені у власників з якихось причин.
На таких аукціонах можна відшукати безліч різноманітних марок і автомашин самого різного стану. Деякі можуть бути пошкоджені значно, інші можуть мати тільки подряпини, з якими легко можна впоратися на СТО.
Для замовлення потрібно в першу чергу визначитися з моделлю і маркою машини. Після чого на аукціоні оплатити всі необхідні збори і оформити документи (Аукціонний збір приблизно і оформлення документації 750 $ від кінцевої вартості лота). Потім обраний автомобіль буде відправлений у найближчий порт, де його занурять в спеціальний контейнер і на поромі відправлять до Одеси. Ціна перевезення розраховується з урахуванням типу кузова примірника і відстані, отже транспортування кроссовера вийде дорожче.
Якщо ви хочете придбати машину, привезену з США в Україну потрібно вдатися до послуг професійного дилера. Так як дані професіонали давно в цьому бізнесі і допоможуть новачкам обійти всі «підводні камені». Підкажуть, як правильно відкрити рахунок в іноземному банку, перевести гроші для придбання автомобіля. Посприяють доставці в порт, вантаження в контейнер і транспортування до кінцевого пункту призначення. Тому краще убезпечити себе, свої фінанси і дорогоцінний час.
Аукціони
У число найпопулярніших аукціонів входить Copart, він був заснований в 1982 році і спочатку спеціалізувався на аварійних машинах. Однак сьогодні в США відкрито близько 160 офіційних представництв, щороку продають понад 6 млн автомобілів по всьому світу.
Аукціон iaai (Аяяй) також в основному займається пошкодженими і уживаними автомобілями.
А вот аукціон MANHEIM (Манхейм) пропонує покупцям нові та вживані автомашини.
На аукціонних майданчиках можна купити автомобілі від фінансових, банківських установ, страхових компаній, дилерів, та й від приватних осіб.
Всі представлені транспортні засоби проходять ретельну перевірку співробітниками аукціону. Після чого надається повна інформація про характеристики моделі, її технічний стан, пробігу, реальні фото машини. І все це можна легко відшукати на офіційних сайтах аукціонів автомобілів.
Майданчики аукціонів дають можливість вибрати вподобану модель, не виходячи з власного будинку, через інтернет.
Розмитнення авто з США
25 листопада 2018 року набули чинності закон, який змінив правила оподаткування акцизним збором. Під цей закон потрапили і розмитнення автомобілів з Америки. Зміни торкнулися зокрема покупців машин, об’єм двигуна, яких доходить до 3 л. У них йдеться про зменшення суми акцизу, а саме вона ставатиме менше пропорційно року випуску автомобіля, чим машина старша, тим і ціна більша і навпаки.
При розмитненні авто купленого в Америці потрібно сплатити певні митні платежі, а саме:
- Податкову ставку (акциз);
- Мито, яка дорівнює 10% від вартості машини;
- ПДВ, що становить 20% від загальної суми вартості авто, митного збору та акцизу;
- Послуги фахівця, що оформляє розмитнення – 600 $.
На 1 одиницю ТЗ встановлюється базова податкова ставка, яка залежить від об’єму двигуна і типу авто і дорівнює:
- Для дизельних машин об’ємом двигуна до 3,5 літрів – 75 євро, понад 3,5 л – 150 євро;
- Для бензинових транспортних засобів об’ємом двигуна до 3 л – 50 євро, більше 3-х літрів – 100 євро.
Податкова ставка для певного автомобіля розраховується за такою формулою:
Податкова ставка = Базова ставка * До віку * До двигуна
Розрахувати вартість машини з Америки, можна підсумувавши вартість автомашини, аукціонний збір і доставку. Калькуляція проводиться на основі експортної декларації, документа, що свідчить про надходження оплати та інвойсу на покупку ТЗ в США.
При всьому при цьому важливо враховувати відомості про ціну на аналогічний автомобіль в належному стані в країні вивезення. У число документів, які підтверджують покупку, входять дані про дату покупки, відомості про покупця, рік випуску ТЗ, дата здійснення покупки, номер двигуна, шасі та кузова.