Автомобільне обов’язкове страхування (автоцивілка) в Україні

Автоцивілка обов'язкове страхування

Страхування автомобіля (Автоцивілка) дозволить кожному автовласнику убезпечити себе і свій транспортний засіб при можливих в майбутньому страхових випадках. А також заощадить Ваш час, нерви і гроші. Адже регулярні платежі (1 раз в рік) страховій компанії заберуть у Вас набагато менше сил, коштів та переживань, які знадобляться при відновленні машини і розглядів різних справ.

Тому оформлення “автоцивілки” є обов’язковим і важливим аспектом для кожного власника автомобіля. Виходячи з цього, до оформлення страхового полісу необхідно поставитись з усією серйозністю і розумінням. Тому що, в Україні передбачений штраф за відсутність страховки, який коливається в межах від 425 до 850 грн.

На сьогоднішній день автовласник повинен в обов’язковому порядку застрахувати свій автомобіль “автоцивілкою” та вирішити чи оформляти йому добровільний КАСКО?

Автоцивілка або ОСЦПВ що це?

Вона являє собою обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності – абревіатура ОСЦПВ (в Росії це ОСАГО) власників автомобілів, що має на увазі забезпечення страхового захисту здоров’я і власності потерпілих в ДТП. На території країни діє правило, яке свідчить: «Якщо виновник дорожньо-транспортної пригоди не має страхового поліса, то компенсація потерпілому буде відшкодована лише у випадку, якщо в нього був страховий поліс “автоцивілки”».

Чим відрізняється від Каско?

Каско являє собою страхування ТЗ на добровільній основі від будь-якого з видів шкоди, а також викрадення автомобіля. І при ДТП, яке сталося з Вашої вини, Ви не будете нести фінансової відповідальності за відновлення своєї машини, витрати покриє страхова компанія. Однак вартість каско на порядок вище ОСЦПВ.

Від чого залежить вартість страховки ОСЦПВ?

Базова сума становить 180 грн, її використовують, як правило, при розрахунку. Для того щоб розрахувати вартість поліса в Україні необхідно прийняти до уваги безліч чинників (додають вартість автоцивілки), серед яких:

  • тип ТЗ;
  • обсяг двигуна машини;
  • стаж водіння;
  • місце реєстрації ТЗ; (Ціна в кожному місті відрізняється один від одного)
  • безаварійна їзда;
  • наявність франшизи;
  • якість експлуатації автомобіля.

Вартість страховки ОСЦПВ встановлюється державою, тому її ціна практично рівна для всіх власників ТЗ. Однак є деякі категорії, які можуть претендувати на 50% пільги. В їх число входять пенсіонери, учасники війни, чорнобильці першої та другої категорії і інваліди другої групи.

В Україні від оформлення поліса ОСЦПВ можуть звільнятися інваліди війни, I групи, які керують машиною особисто, а також особи, що керують автомобілем, які належать інвалідам першої групи при їх безпосередній присутності.

Як перевірити страховий поліс? Чи має юридичну силу?

Перевірити чи дійсний поліс обов’язкового страхування (ОСЦПВ) можливо за допомогою запиту до Єдиної бази даних МТСБУ (страхове бюро України)

Для цього потрібно:

  •  У відкритому вікні “Перевірка чинності полісу внутрішнього страхування” вибираємо: Шукати за: державним номером автомобіля (вписуєм номер авто без пробілів та тире) або номером страхового полісу ОСЦПВ (2 букви та 7 цифр без пробілів та роздільників, електронний поліс: 9 цифр) та вказати дату (коли треба знати чи поліс був дійсний).
  • Натиснути «Знайти».

Перевірка чинності по номеру

Якщо приходить відповідь, що таких даних не існує, спробуйте повторити запит, ретельно перевіривши дані, які вводили. Відсутність інформації може бути через те, що дані до Єдиної бази даних можуть вноситись страховою компанією з певною затримкою. Отже, у разі відсутності даних зверніться з запитом повторно через декілька днів.

Система може видати кілька варіантів на один запит. Це обумовлено тим, що під одним державним номером можуть бути зареєстровані автомобілі різних категорій (наприклад, автобус і легковий автомобіль) або некоректністю внесення страховою компанією даних до бази даних.

Ліміти виплат по ОСЦПВ

З 2016 ліміти максимальних виплат по ОСЦПВ були збільшені в 2-а рази. Раніше страховики виплачували 50 000 грн – за матеріальні збитки і 100 000 грн – за нанесення шкоди здоров’ю, то зараз 100 000 грн – виплата за ушкодження авто або ішні матеріальні збитки і 200 000 грн – виплата на 1-ого потерпілого (до 5-и осіб).

Ліміти виплат ОСЦПВ – це сума яку покриє страхова компанія, на яку може розраховувати кожен потерпілий учасник ДТП, крім водія авто винного в аварії:

– Якщо розмір матеріальних збитків перевищує ліміт виплат, різницю виплачує власник поліса.

– Компенсація в розмірі 200 000 грн виплачується кожному потерпілому, який отримав травми в ДТП.

– Сума 100 000 грн. відшкодовується окремо потерпілому водієві ТЗ (якщо в результаті аварії пошкоджено більше 5 авто, страхова має право зменшити ліміт!)

– Якщо сума збитків менше 50 000 грн, то користуються європротоколом

– Якщо обидва водії за обопільною згодою – винні в ДТП, то вся сума виплат ділиться навпіл.

Економія і страхування чи сумісні поняття?

Практично на кожному кроці ми намагаємося хоч якось заощадити, особливо, якщо це відбувається в кризові роки. При цьому для кожного з автовласників хотілося б дізнатися, а економія коштів і страхування речі сумісні чи ні. До того ж не хотілося б повністю відмовлятися від страховки, а більш прийнятно було б зменшити страхові внески.

І відповідь на це питання «Так, цілком реально», головне знати, як це все робиться. Саме тому в даній статті хотілося б розглянути кожен конкретний випадок при різних страхові поліси, наприклад, ОСАГО і КАСКО.

Отже, якщо ви зважилися купити ОСАГО, чи можливо заощадити на даного виду страховці. В першу чергу потрібно сказати, що вартість ОСЦПВ у всіх страхових компаніях однакова, але все ж при використанні деяких хитрощів можна отримати маленьку скидочку. При цьому потрібно сказати, що деякі з вищезгаданих хитрощів відносяться до законних і незаконних. У першому випадку ви зможете скористатися знижками, які передбачаються для жителів сільської місцевості, скористатися історією страхування попередніх власників вашого автомобіля, або маніпулюю бажаннями страховика отримати нового і при цьому дуже гідного кандидата, і який заради цього готовий поділитися з вами своїми відсотками. До незаконних можна віднести обман страховика і всіх учасників руху, а також співробітників поліції. Але в даному випадку ви ризикуєте надовго потрапити до в’язниці.

Економію при оформленні КАСКО набагато простіше отримати, ніж при ОСАГО. Це обумовлено тим, що у всіх страхових компаніях немає єдиного тарифу на дану послугу, і вартість в деяких компаніях може бути невеликою. Тому якщо ретельніше пошукати страхову компанію, то можна буде знайти ту, де надають найвигідніший пакет страхування. При цьому варто відзначити, що захоплюватися не варто, так як можете зробити собі гірше. Також варто відзначити, що при оформленні страховки в більшості випадків страховики пропонують не найнижчий тариф, тому в будь-якому випадку можна сміливо запитувати про більш низьких тарифах і при необхідності їм користуватися.

Ось в принципі і все. Але як саме заощадити і який поліс використовувати вибирати тільки вам, але при цьому потрібно бути дуже уважними і вчитуватися в усі умови договору зі страхування. Так як вірогідні випадки шахрайства або недоотримання деяких послуг, особливо це стосується страхування цивільної відповідальності КАСКО, де вартість пакета не однакова у всіх страхових компаніях.

Добавити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *