Міжнародне автострахування Зелена карта в Україні

Автомобільне страхування Зелена карта

Зелена карта являє собою міжнаціональний договір страхування автоцивільної відповідальності власників ТЗ про спільне прийняття країнами-учасниками міжнародної системи Green Card. Даний сертифікат дозволяє здійснювати виїзд на автомобілі за кордон, але не заміняє договір страхування в країні, де була проведена реєстрація транспорту.

Трішки історії

У 49-му році минулого століття в Лондоні проходила міжнародна конференція автомобільних страхових агентів, на якій було утворено Раду Бюро за рекомендаціями ООН. Штаб-квартирою була обрана столиця Великобританії.

Уже в 51 XX cт було зібрано офіційну нараду недавно сформованої Ради, в ході якого були засновані єдині норми для Green Card. Вони свідчать, що страховий сертифікат має силу в країні, яка є членом даного договору. І з 1 січня 1952 р. вони набрали чинності.

Через довгі десятиліття в 2006 р. розташування штабу було перенесено зі столиці туманного Альбіону в Брюссель.

Хто в Україні являється поручителем страхових платежів по Зеленій карті?

Гарантом компенсацій по Зеленим картками на території України є МТСБУ, це об’єднання страховиків, яке здійснює страхування цивільно-правової відповідальності власників ТЗ в обов’язковому порядку. Ціни на Зелену карту дізнаєтесь тут.

Коли здійснюється виїзд на автомобілі в країни, які перебувають в системі зеленої карти, власник неодмінно повинен купити поліс, тому як пересуватися по цих країнах буде заборонено.

Українці можуть дізнатися, скільки буде коштувати зелена карта для пересування європейськими, азіатськими та деяким африканським країнам на сайті відомого журналу зі страхування Форіншурер. Ціна Зеленої карти в 2019 році залежить від терміну дії договору страхування (від 15 днів до 1 року), типу транспортного засобу, а також від країни відвідування (Вся система дії Зеленої карти включає «країни Європи» або «Азербайджан, Білорусь, Молдова і Росія»). Тарифи на Зелену карту у всіх страхових компаніях однакові.

«Форіншурер» є провідним журналом про страхування, а також перестрахування в Україні та не представляє нічиїх інтересів в даній сфері.

Страхова сума або ж квота відповідальності визначається і регулюється законодавством держави, в якому сталося ДТП.

Які країни входять в систему страхування «Green Card»?

На сьогоднішній день система страхування «Green Card» налічує 48 європейських, африканських і азіатських країн: Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ізраїль, Іран, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Люксембург, Македонія, Мальта , Марокко, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Туніс, Туреччина, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чеська Республіка, Швейцарія, Швеція, Естонія, Австрія, Азербайджан, Албанія, Андорра, Бельгія, Боснія-Герцеговина, Росія

Карта міжнародного авто страхування виглядає саме так:

Зелена карта. Зразок

Добавити коментар

Your email address will not be published.