Оформлення європротоколу онлайн: покрокова інструкція

Час не стоїть на місці, технології розвиваються. І вже незабаром після введення європротоколу, МТСБУ порадувала власників смартфонів додатком, який зводить до мінімуму ймовірність помилки і дозволяє заповнити європротокол онлайн.

Оформлення електронного європротоколу:

За допомогою електронного протоколу можна подати інформацію онлайн, яку раніше доводилося вносити в спеціальний паперовий бланк.

1. Проходимо по силочці https://dtp.mtsbu.ua


2. Умови оформлення

Використовувати функцію можна лише тоді, коли аварія легка. Починаючи з першої сторінки необхідно відповісти і відзначити галочками такі питання:

Умови оформлення електронного європротоколу

3. Перевірка наявності полісів

Вписуємо ідентифікаційний код і номерний знак автомобіля. Якщо у водія прострочена страховка або не дійсна, система не пропустить далі, телефонуйте в поліцію.

4. Наявність підтверджено

Далі системою, з центральної бази даних, буде “витягнута” інформація про транспортний засіб, автовласника і страхову компанію. Якщо зазначені дані правильні, необхідно позначити час і дату ДТП.

5. Зробіть фото ДТП з 4-ьох сторін

Наступне, що потрібно зробити – завантажити фотографії з місця ДТП. Необхідно вказати в системі якщо у кого-небудь з учасників аварії є відеореєстратор (найкращий тут). Після завантаження всіх фотографій, система порекомендує покинути місце ДТП, щоб не ускладнювати проїзд іншим учасникам руху.

6. Зробіть фото водійського посвідчення і техпаспорта

Після завантажуються права і техпаспорт водіїв сфотографовані з обох сторін. (Відомості про права дозволяється ввести вручну)

7. Місцезнаходження ДТП. Повинен бути включений GPS

8. Обставини ДТП

Описуємо місце аварії. Обставини аварії, які підходять до певної ситуації, потрібно вибрати з варіантів запропонованих системою.

Фото з електронного європротоколу Обставини ДТП

9. Виберіть схему ДТП

У слідстві система запропонує типові схеми ДТП. Якщо потрібної схеми немає – учасники самі малюють свою версію, фотографують і завантажують.

10. Свідки

До того ж потрібно внести інформацію про свідків.

11. Перевіряємо ще раз всі дані 2 учасників ДТП

Перевірка данних ще раз

12. Підтвердження європротоколу

Потрібно вказати номер телефону для отримання смс – коду підтвердження.

13. Європротокол оформлений

Електронний європротокол оформленно

Можете написати свою електронну пошту щоб отримати європротокол в електронному варіанті в PDF форматі.

Головним завданням проекту МТСБУ було зовсім не введення в дію цифрового сервісу, а наростання чисельності страхових випадків, які оформляють без тривалих розглядів, скориставшись европротоколом онлайн.

Врегулювання за допомогою європротоколу можливе лише при нескладних страхових обставин і якщо в ДТП брало участь всього 2 легкових автомобіля, а також не завдано шкоди здоров’ю і життю. Страхова компанія виплатить компенсацію лише на ремонт постраждалого автомобіля не винного водія, але винуватець ДТП повинен визнати свою провину.

Оскільки не потрібно чекати довідки з поліції, потерпілий отримає виплату по страховці набагато швидше.

Свої плюси є і для винуватця ДТП. Йому не потрібно оплачувати штраф, оскільки до адміністративної відповідальності він притягнутий не буде.

На чому варто акцентувати увагу заповнюючи електронний європротокол:

⦁ Заповнюючи європротокол потрібно вводити ідентифікаційний код винуватця аварії і потерпілого. Він зазначений прямо на бланку поліса страхування ОСЦПВ.

⦁ Якщо мати в галереї планшета або телефону заздалегідь підготовлені фотографії техпаспорта і посвідчення водія і завантажити їх під час заповнення бланка, можна значно заощадити час. В такому випадку можна не вказувати інформацію техпаспорта і посвідчення в європротокол.

⦁ Коли вибір схеми ДТП ускладнений, є можливість намалювати власну схему і сфотографувавши, прикріпити її до документів електронного європротоколу.

⦁ Водій повинен повідомити страхову компанію про подію, скориставшись номером телефону вказаним в полісі. Також слід повідомити про використання електронного європротоколу при оформленні ДТП.

Добавити коментар

Your email address will not be published.