Особливості страхування Каско в Україні. Як зменшити вартість

Каско и его особенности

Що таке КАСКО і як його розрахувати

Абревіатура КАСКО має наступну розшифровку, а саме це комплексне автомобільне страхування, крім відповідальності. В Україні це страхування не є обов’язковим, тобто ніхто не може в примусовому порядку змусити його придбати.
Ця послуга являє собою компенсацію збитків (пошкоджень) певних транспортних, яка не включає перевезення вантажу і пасажирів. Програма КАСКО в значній мірі здатна полегшити життя автовласникам, у яких виникли проблеми з ТЗ.

У страховий поліс включаються такі випадки:

– крадіжка, пограбування автомобіля або розбій;
– дорожньо-транспортні пригоди або інші види шкоди, вчинені 3-ми особами;
– природні катаклізми;
– вибухи, пожежі.

Вартість послуги при страхуванні ТЗ

Перед тим як придбати страховий поліс Каско для свого ТЗ потрібно попередньо провести орієнтовні розрахунки для визначення вартості поліса. Для того щоб прорахувати повну вартість КАСКО потрібно враховувати безліч чинників, серед яких вартість ТЗ, його модель, комплектація, ступінь зносу, марка, обставини зберігання і територія, де знаходиться машина. Також враховується стаж водіння, вік водія, застосування пристроїв проти викрадення і т.п.

Однак найоптимальнішим варіантом, за допомогою якого найзручніше розрахувати приблизну вартість поліса є спеціальний калькулятор. Як правило, такі калькулятори беруть до уваги окремим рядком ймовірність протизаконного оволодіння зі ставкою франшизи 5%.

На більшості українських сайтах страхових компаній можна з легкістю прорахувати приблизну ціну поліса і придбати його в онлайн режимі, вписавши відомості про себе і своє ТЗ.

Вибірковий поліс КАСКО

Вартість поліса в Україні реагує на коливання валют і кожен середньостатистичний автовласник може собі дозволити купити КАСКО. Саме з цієї причини і існує альтернатива так зване міні-страхування або вибіркове. Його суть полягає в тому, що власник автомобіля може захистити його від самих часто поширених ризиків.

Найпопулярнішими пропозиціями вибіркового страхування на сьогоднішній день є:
– страхування ТЗ водіїв, які мають великий стаж водіння. З сертифіката прибираються певні пункти, що призводить до зниження ціни;
– покриття одного з ризиків, наприклад, відшкодування збитків через неякісне дорожнє покриття;
– оплата половини суми поліса при його безпосередній покупці, а друга половина виплачується при страховому випадку компанією.
Головною перевагою такого міні-страхування є вартість поліса Каско. Серед мінусів можна виділити обмеження, з якими зіткнеться власник ТЗ при його експлуатації.

Франшиза і КАСКО

В автомобільному страхуванні франшиза вважається важливим параметром, який допомагає визначити обсяг збитків, завданих ТЗ та компенсується самим клієнтом. Іншими словами це зобов’язання, яке покладається на клієнта і виражається компенсацією збитку в межах певної суми, співвіднесені до вартості ТЗ.
Франшиза може бути безумовною і умовною. Перша має на увазі те, що клієнт при настанні страхового випадку може отримати компенсацію, що дорівнює різниці між величиною франшизи і сумою фактичного нанесення шкоди.

Приклад

Зокрема, якщо ТЗ вартує 150 000 грн, а безумовна франшиза становить 3%, то розмір її дорівнює:
150 000 * 3% = 4 500 грн.
При розмірі скоєного шкоди в 9 000 грн, страховики зобов’язані компенсувати:
9 000 – 4 500 = 4 500 грн.


Що стосується умовної франшизи, то тут при страховому випадку, коли його розмір перевищує суму франшизи, страховики заповнюють збиток повністю. Якщо розмір збитку менше встановленого в договорі, тоді клієнт повинен обійтися власними фінансами.
Вартість страховки і франшиза пов’язані між собою, так чим вище відсоток франшизи, тим менше доведеться платити за поліс Каско.

Тому при виборі розміру франшизи слід добре подумати. Тому що чим більше % франшизи, тим більше доведеться платити автовласникові за ремонт ТЗ при виявленні пошкоджень.
Однак фахівці радять, особливо водіям з невеликим досвідом водіння віддавати перевагу франшизі в 0%, а досвідченим водіям зупиниться на позначці в 1%.

Як укласти договір КАСКО

Укласти договір зі страховою компанією може як безпосередньо сам власник ТЗ, так і особа, яка користується автомобілем за дорученням. Підписати договір можна до моменту постанови ТЗ на облік в МРЕВ.
Клієнт повинен надати страховій компанії пакет документів, в якому повинен бути:
– паспорт;
– ідентифікаційний код;
– техпаспорт ТЗ;
– водійські права всіх осіб, які допущені до управління автомобілем який страхується.

Під час укладення договору важливо коректно визначити вартість машини, знати про всі нюанси, ризики, виплати при страхових випадках і т.д. В Україні різні страхові компанії можуть трохи змінювати критерії страхування, ставити свої процентні тарифи і відповідно варіювати виплати.

Як можна вигідно отримати страхування КАСКО

Даний страховий поліс дійсно може здатися фінансово не підйомним для багатьох українських автовласників, однак існує достатня кількість способів, що дозволяє отримати значну економію.
– Можна розділити платіж. У страхових компаній є така опція як розбивка суми поліса. І так можна погасити його вартість від 2 до 4 оплат, але важливо позначити, що ціна страхового документа трохи зростає.
– Прибрати з договору деякі види страхових випадків для ТЗ, тим самим заощадивши на ціні поліса. Береться єдиний тариф в 1,85%.
– Є ще 50% економія, яка полягає в тому, що якщо за прописаний в договорі період з машиною не відбувається ніяких страхових випадків, то автовласник може заощадити половину суми від загальної вартості КАСКО.
– Також можна скористатися акційними пропозиціями або ж самостійно вибрати відсоток франшизи.

Добавити коментар

Your email address will not be published.