Що робити якщо потрапив у ДТП: перші дії, документи при оформленні

Перші дії при ДТП

Скільки б, не траплялося ДТП, і який би не був стаж водіння водія це завжди несподіванка і шок. Звичайно ж, новачки на дорозі переживають цю подію в більш стресовій формі, проте паніка в подібних ситуаціях один з найстрашніших ворогів.
Тому вислів «попереджений, значить озброєний» тут працює дуже і дуже добре. Тому що, коли водій буде знати, як діяти в такій складній ситуації, він зробить меншу кількість помилок і зможе більше керуватися знаннями, ніж емоціями.

Виїжджаючи на дорогу, кожен водій повинен бути уважним, відповідальним і дотримуватися правил дорожнього руху. Але в житті можуть траплятися непередбачені обставини, складатися різні ситуації, які можуть призвести до ДТП, навіть якщо Ви бездоганно прямуєте всім нормам і правилам добропорядної їзди. Саме тому знання алгоритму дій при подібних ситуаціях це необхідність і навіть обов’язок кожного автолюбителя.

Перші дії при ДТП

Якщо трапилася аварія на дорозі, в першу чергу водій повинен виконати наступні кроки, які прописані в п. 2.10 ПДР:
• зупинити автомобіль і обов’язково включити аварійну сигналізацію;
• виставити знак аварійної зупинки;
• переконається, що нікому не потрібна невідкладна медична допомога;
• не переміщати предмети, які причетні до транспортної пригоди;
• по можливості взяти контактні дані у очевидців, якщо такі є;
• повідомити про те, що трапилося в поліцію і страхову компанію.

І звичайно ж, є ряд правил, яких повинен дотримуватися водій при аварії і які не знайдеш у правилах. Водієві не варто нервувати, це дуже складно і не просто виконати конкретні дії в стресовій ситуації. Однак самовладання може зіграти важливу роль у позитивному вирішенні безлічі проблем пов’язаних з ДТП.

Водієві не варто проявляти агресію до інших учасників дорожнього події, адже це може тільки погіршити ситуацію і закінчитися заявою в поліцію. Також не потрібно поспішати і приймати рішення на швидку руку, в більшості випадків це стосується переміщення предметів з місця аварії. Вони повинні залишатися на своїх місцях, так як можуть виявитися важливими елементами в ході розглядів.

І найголовніше намагайтеся чітко дотримуватися правил, адже саме це може допомогти довести власну невинність або мінімізувати свою провину.

Документи при оформленні ДТП

Важливе місце у вирішенні питань ДТП займають документи. Фактично весь процес розгляду загострений на бюрократичнії складовій і документи в ній грають головну роль, а точніше їх грамотне оформлення.

Після того як відбулося зіткнення ТЗ необхідно провести вимірювання, і чітко зафіксувати пошкодження автомобілів. Далі намалювати повну схему події з учасниками, очевидцями. Потім співробітнику поліції учасники аварії передають водійські посвідчення і після чого є ймовірність переміщення в відділення для подальшого оформлення ДТП.
На завершення складається остаточна схема, видаються довідки, в яких описані всі пошкодження ТЗ. Якщо винуватець встановлений, то складається протокол і копія, яка видається стороні-порушнику.

У випадках, коли під час ДТП є постраждалі особи або завдана шкода матеріальному майну, тоді порушнику світить кримінальна відповідальність, а не адміністративна.

Можна підсумувати, що в число документів, які оформляються при ДТП входять:
• протокол;
• акт огляду автомобілів;
• повна схема ДТП;
• пояснювальні учасників аварії і свідчення очевидців;
• повідомлення про аварію;
• звіт після медичного огляду.

Є варіант, коли можна вирішити проблему на місці не вдаючись до допомоги поліції. Європротокол дає можливість оформити  інцидент на дорозі за спрощеною схемою. Тоді потерпілий може відправитися в страхову компанію, з якою укладав договір і розраховувати там, на відшкодування збитків, отриманих при аварії.

Оформити європротокол представляється можливим тільки, коли відсутні травмовані і загиблі люди при ДТП, учасники аварії знайшли компроміс і у них відсутнє наркотичне, алкогольне сп’яніння, а також вони не перебувають під впливом лікарських препаратів.
Якщо ж хоч одна з цих умов не буде дотримана, то неодмінно потрібно викликати співробітників Нацполіції і оформляти ДТП традиційними способами.

ДТП і страхова компанія

Для того щоб отримати відшкодування від страхової компанії, необхідно правильно оформити документи і найголовніше коректно. Водій повинен передати страховикам пакет документів не пізніше 3-х днів з моменту ДТП. У число документації входить:
 Страховий договір;
• Заява;
• техпаспорт автомобіля;
• водійське посвідчення;
• ідентифікаційний код і паспорт;
• банківські реквізити;
• довідку про інцидент;
• акт огляду ТЗ, тобто інформацію про пошкодження.

Всі перераховані вище документи повинні бути строго оригіналами!

Крім того дуже важливим є той факт, що необхідна постанова, в якій повинно бути визнаний винним в пригоді інший учасник аварії. Цей папір можна отримати в суді.

Розмір збитку визначається аварійними комісарами протягом десяти робочих днів з того самого моменту, коли страховикам було передано повідомлення про подію.

Страхова виплата робиться рівно в такому розмірі, який визначений фахівцем в межах суми, на яку було застраховано ТЗ. І яка була зафіксована в договорі страхування.

Добавити коментар

Your email address will not be published.