Вибір страхової компанії. На що звертати увагу, щоб не помилитись

Вибір страхової компанії (СК) – це дуже відповідальний і важливий крок для кожної людини. На сьогоднішній день в Україні зареєстровано приблизно 400 страхових організацій, що мають у своєму штаті величезне число страхових агентів. І тому дуже актуальне питання, як же з такої кількості вибрати кращий варіант?

І перш ніж віддати перевагу тій чи іншій страховій компанії необхідно дізнатися інформацію про неї, потім порівняти з іншими і тільки після цього можна робити вибір для придбання поліса ОСЦПВ, укладанні договору КАСКО та інше.

У число головних критеріїв оцінки страхової компанії входять:

• розташування офісу СК (територіальна близькість);
• рекомендації знайомих, друзів;
• рейтинг;
• бренд;
• відгуки користувачів в мережі Інтернеті;
• ціна;
• доставка;
• ставлення до клієнта;
• програма лояльності (різні акції, бонуси, подарунки).

Для того, щоб зрозуміти суть питання, детальніше ознайомимося з вищевикладеними критеріями. І так територіальна близькість офісу СК має, мабуть, другорядне значення, адже сучасний рівень розвитку комунікацій дає в цьому плані свободу. І вже не так важливо розташовується офіс страховика в сусідній будівлі або в іншому районі міста. Є більш істотні фактори на які варто загострювати увагу, щоб надалі не розчаруватись.

До них відноситься наявність у СК ліцензії по виду страхування яке вас цікавить. Дізнатися це можна як в офісі, так і безпосередньо на офіційному сайті страхової організації. А термін її дії можна дізнатися, звернувшись на сайт МТСБУ.

Рейтинг страхових компаній

Що стосується рейтингів СК, то тут досить-таки складно відстежити їх відповідність дійсності. Тому як дані показники формуються, як правило, на основі голосувань, результати яких дуже суб’єктивні. Тому переглядаючи такі неофіційні рейтинги потрібно бути гранично уважними.

Найактуальніші рейтинги СК можна подивитися на forinsurer.com, там зібрано топ кращих страхових компаній. Також для тих, хто цікавиться ОСЦПВ (автоцивілкою), в МТСБУ почали надавати оцінки страховикам.

Але на які ж показники в кінцевому підсумку варто спиратися? Побутує така думка, що варто йти страхуватися в тій організації, яка зібрала грошей більше інших. Така думка не зовсім коректна, адже можна зібрати багато грошей, але виплатити мізер або витратити на різні робочі потреби і виплатити набагато більше. Можна ще зібрати грошей більше по відношенню до інших компаній, але ось в порівнянні зі своїм минулим роком менше. Тому потрібно порівнювати приріст і занепад СК за минулий і поточний період, рейтинг рівня виплат. Це дозволить скласти оптимальну картину становища тієї чи іншої страхової організації.

У свою чергу є ще показник нерозподіленого прибутку СК, він може розповісти про розміри чистого прибутку, що не була розподілена між акціонерами, а спрямована в резерви виплат і інші робочі потреби. Такий позитивний показник свідчить про стабільне становище СК, а негативний вказує на невпевненість в завтрашньому дні і потреби в грошових вливання, в тому числі і за рахунок клієнтів.

Ще одним фактором, що впливає на вибір СК, є так зване «сарафанне радіо», це відгуки в соціальних мережах, рекомендації на форумах, блоги і т.п. Тут важливо не вестися на поводу емоцій, краще зберігати критичне мислення. Адже як позитивні відгуки купуються за гроші, так можна і замовити негативні або розв’язати цілу чорну піар-компанію проти конкурента. Звичайно ж, не виключені і реальні негативні відгуки клієнтів, які користувалися послугами тієї чи іншої СК. Але вони часто не несуть інформативності, адже там не завжди вказані причини, підстави, що вплинули на негативний відгук.

Потрібно розуміти, що будь-яка працююча СК має як позитивні, так і негативні відгуки, це природне положення справ. І суть в тому, хто з страховиків реагує на них і намагається виправити свої помилки і недоробки.

Бувалі страховики

На ринку страхування є ще й «бувалі» страховики, які працюють не один десяток років. До них теж варто ставитися з обережністю. Тому як вони давно налагодили свою систему, до них приходять за звичкою, щоб не міняти коня на переправі. Однак статистика їх виплат може бути не такою вже обнадійливою. А стабільні «середняки», які хочуть розвиватися і мають позитивну динаміку, заслуговують на увагу. Їм в принципі можна віддати перевагу, головне потрібно дізнатися, скільки років вже існує організація, і хто виступає її засновниками.

Тому підбираючи собі СК потрібно підходити до процесу з усією відповідальністю, уважністю, довіряти тільки офіційним і авторитетним джерелам і керуватися головою, а не емоціями.

Добавити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *