Як отримати виплату по автоцивілці (ОСЦПВ) після ДТП

виплата по ОСЦПВ

Після дорожньо-транспортної пригоди страхова виплата по автоцивілці (ОСЦПВ) може наступити зовсім не скоро. Деякі страховики можуть навіть навмисне відтягувати виплати на невизначений термін для того щоб не тільки відстрочити, але і зовсім піти від надання певної грошової компенсації клієнтові страхової компанії. У таких випадках для пришвидшення отримання виплати по автоцивілці після ДТП найоптимальнішим рішенням буде звернення в судові органи для справедливого вирішення ситуації.

Тому дуже важливо, перед тим як оформляти страховку уточнити всі нюанси, а також вивчити подібні питання з точки зору юриспруденції.

Варто зазначити, що звернення до суду з питань страхових виплат є вкрай рідкісною практикою. Найчастіше все обходиться мирним шляхом. Щоб повідомити про бажання отримати виплати потрібно передати в страхову компанію (СК) довідку, отриману в поліції, в якій повинні бути вказані причини ДТП, стан клієнта в момент аварії (алкогольне/наркотичне сп’яніння), можливі порушення ПДР і т.д. У деяких обставинах СК можуть просити надання розширеної довідки.

Відмінність стандартної довідки від розширеної

У стандартному документі вказується факт скоєної аварії, фіксуються дані особи, яка керувала автомобілем під час ДТП, марка, номер транспортного засобу та перераховуються видимі пошкодження автомобіля.

Що стосується розширеної довідки, то тут фіксується більш докладна інформація про всіх учасників ДТП. Вносяться паспортні дані та інформація про водійські права. Також відбувається огляд на осудність і тверезість учасників аварії. Звичайно ж, на складання розширеного документа буде потрібно набагато більше часу, ніж стандартного, проте це дозволить надати чіткішу картину події.

Клієнт може зіткнутися з певними труднощами при зверненні до страховика після аварії. Так як СК може попросити додатковий документ, а саме рішення суду за фактом інциденту під час службового розслідування. Воно виникає, коли страховик сумнівається в чесності клієнта та підозрює прецедент шахрайства.

[Tds_council] Крім того звернення в судові інстанції може знадобитися у випадках, коли сторони не можуть домовитися між собою про суму грошової компенсації. [/Tds_council]

Алгоритм дій для отримання страхових виплат

Для того щоб досягти справедливого результату необхідно діяти рішуче, чітко, послідовно і відповідно укладеного договору.

Застосування Європротоколу

Європротокол можна використовувати при обставинах, коли немає постраждалих, і всі причетні до ДТП не мають один до одного претензій і згодні з поточним порядком речей. Тоді можна залагодити всі питання безпосередньо на місці події. У КАСКО на цей рахунок є зобов’язання, яке полягає присутність аварійного експерта, в обов’язки якого входить огляд місця ДТП і його подальша оцінка. Після даної процедури проводиться заповнення протоколу та надсилається повідомлення в СК сторін-учасників аварії. Також можливий і інший розклад, де повинен бути присутнім інспектор дорожньої поліції, він же зобов’язаний скласти схему пригоди та якщо це буде потрібно передати страховикам. В ході таких дій порушник отримає штраф.

Альтернативне вирішення ситуації

Для того щоб досягнути позитивного результату за страховкою ОСЦПВ необхідно відповідально, правовірно виконати певний перелік дій:

  • Повідомити СК і співробітників поліції. Коли звертався до вирішення ситуації, що склалася подібним чином потрібно відразу сповістити обидві ці інстанції. Важливо надати паспортні дані, серію і номер страхового поліса, а також постаратися обмінятися контактами для зв’язку з іншими учасниками ДТП.
  • Запит до служби поліції за наданням довідки, найкраще попросити скласти розширений документ.
  • Підготовка та подача пакету документів в СК для отримання компенсації. Якщо Ви є ініціатором аварії, то слід протягом 3-х днів надати необхідну документацію. В іншій ситуації СК може на законних підставах вимагати відшкодування втрат ще з регресом. Якщо ж Ви висуваєте свої права на отримання страхових виплат, тоді потрібно скласти заяву і подати страховикам все регламентовані документи.
  • Звернення до суду за вирішенням. Суд повинен винести своє рішення по закінченню 10 днів, бувають випадки, коли час скорочується або навпаки затягується. Потрібно самостійно контролювати цей процес і самим же забрати рішення і передати його страховику і зробіть собі ксерокопію.
  • Експертиза має вплив на суму страхової компенсації, тому ні в якому разі не потрібно проводити ніяких ремонтних робіт до моменту огляду автомобіля. І також найкраще звернутися до незалежного експерта, адже оцінювачі СК можуть намагатися звести витрати до мінімуму.
  • Безпосереднє отримання страхових виплат. На переведення грошей дається практично 3 місяці. У ситуації, коли призначена сума не була виплачена клієнту у відведений час, він може зажадати оплату неустойки.

Як пришвидшити страхової виплати?

Клієнт СК може вплинути на швидкість процесу виплати страховки за допомогою свого включення в переговори між ініціатором ДТП і страховиками. Постраждала сторона може звернутися в поліцію і дізнатися там точну дату, на яку призначений розгляд справи. Потім можна звернутися з офіційним проханням, в якій попросити прискорити процес.

По закінченню судового засідання краще самостійно передати рішення страховикам. Також не варто засмучуватися, якщо було відмовлено в наданні виплат СК, можна податися до суду, де вимагати відшкодування шкоди у особи, яка є винуватцем події.

Повна фактична загибель автомобіля

Наведений вище порядок страхових виплат діє у випадках, коли автомобіль можна відновити. Але досить-таки часто бувають обставини, при яких ремонт ТЗ не можливий. При таких умовах СК може запропонувати конструктивне знищення машини. І в цій ситуації власник позбавляється свого авто і страхової компенсації. Під час оцінювання ТЗ все зводиться до його початкової вартості. Тотальна загибель оголошується тоді, коли для лагодження автомобіля необхідно десь 60-80% від вартості. Як правило, практично все впирається в висновок експерта після проведення експертизи.

Після знищення авто виникає питання про оцінки решти фрагментів і про те, кому вони дістануться в розпорядження. Якщо вони відходять у власність власнику, то він розраховує на відшкодування.

Добавити коментар

Your email address will not be published.