Виплата ФОПам та найманим працівникам у період карантину 2021 р.

Допомога ФОПам та найм. працівникам

Карантинні обмеження створили багато незручностей. Більшість з них стосується матеріальних складнощів. Багато хто залишився без роботи, без стабільності, без доходу. При цьому, практично ніхто з приватних підприємців та найманих робітників до сьогодні не знає, що уряд потурбувався про їх безпеку, передбачивши надання матеріальної допомоги від держави саме в такій важкій ситуації. Докладніше далі в матеріалі.

Матеріальна допомога ФОПам

Тож, 30.03.2021 року в Верховній раді України відбулося засідання, в результаті якого був прийнятий закон “Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню COVID 19”. Згідно з ним ПП (приватні підприємці) та наймані працівники (НП), які втратили частину доходу, або зовсім його не отримують, можуть розраховувати на підтримку держави.

Звісно, отримають гроші не всі бажаючі, а лише ті, хто перебувають на обліку в ролі платника ЄСВ на тій території, де запроваджені карантинні обмеження, що й викликали неможливість заробляти самостійно. Причому, враховується лише “червона зона”.

Крім того, напередодні призначення матеріальної допомоги буде перевірено:

  • чи перебуває особа в переліку, сформованому податківцями (ознайомитися можна в постанові КМ від 07.04.2021 р.);  Перелік, тут.
  • чи справді призупинення діяльності пов’язане з карантинними обмеженнями (багато хто просто перейшов на дистанційний формат роботи, а це призупиненням не вважається).
Допомога надається одноразово у 2021 році. Розмір становить 8000 грн. Виплати поступають з державного бюджету, але є варіант нарахування і з місцевих коштів, якщо таке рішення буде прийнято місцевими органами самоврядування.

Умови отримання

Для призначення виплати робітнику потрібно, щоб роботодавець відносився до переліку затвердженного Кабінетом Міністрів не менш ніж місяць до того, в який буде подаватися заява на отримання допомоги. Тобто, наприклад, якщо працівник звернеться за допомогою у червні, в переліку КВЕД роботодавець має обов’язково перебувати у травні. Крім того, потрібно, щоб робітник працював на цьому місці не менш, ніж квартал (а підприємець був зареєстрований не менше трьох місяців). Також важливо, щоб заробітна плата робітника не перевищувала 30000 грн (враховуються три місяці в останньому звітному кварталі), щоб вірно відбувалося нарахування ЄСВ за квартал до запровадження карантинних обмежень.

Доволі важлива умова — і найманий працівник, і підприємець мають право на отримання виплат, якщо вид діяльності, по якому вони застраховані, є основним для отримання доходу.

Якщо ж, наприклад, підприємець зареєстрований, як будівельник, а по факту заробляв неофіційно в службі таксі, в допомозі буде відмовлено. Тобто потрібно буде довести, що вид діяльності, за яким подається заява на отримання допомоги від держави, дійсно був основним засобом заробітку.

Зверніть увагу. Не має право на отримання допомоги фізична особа-підприємець, яка водночас є найманим робітником.

Процедура оформлення

Для одержання допомоги застрахованими особами в період карантину, потрібно подати електронну заяву, заповнивши форму на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг (портал “ДІЯ”). В цій заяві потрібно вказати:

  1. ФІО.
  2. Дату народження.
  3. Номер карти платника податків.
  4. Серія-номер паспорту, дата видачі, та орган, що видав.
  5. Місце реєстрації (якщо місце проживання інше, вказати і його).
  6. Банк, рахунок для виплати допомоги (має відповідати стандарту ІБАН).
  7. Підтвердження відповідності умовам отримання допомоги.
  8. Згода на обробку даних.
З 19 квітня 2021 року ФОПи та наймані працівники зможуть подавати заявки на допомогу.

Заяву можна подавати протягом 30 днів із дати введення додаткових обмежних заходів на певній території.

Виплати здійснюватимуться Пенсійним фондом.

Тож якщо ви або ваші знайомі опинилися в скрутному матеріальному становищі через карантинні обмеження, не гайте часу, звертайтеся за допомогою, яку пропонує держава.

Добавити коментар

Your email address will not be published.