Де розташовані радари в Україні: карта 2019р

розташування радарів TruCam 2019 (1)

Прес-служба Нацполіції в своєму Twitter повідомила, що з листопада 2019 р. на дорогах України здійснюється вимірювання швидкості радарами TruCaM на 186 ділянках доріг.
З оновленою картою і переліком місць де будуть працювати радари на листопад 2019 р. можна ознайомитись тут.

Де установлені радари швидкості

Поліція з радарами TruCam працює на вулицях Харькова (проспект Гагаріна), Дніпра (вул. Набережна Перемоги), Маріуполь (вул. Набережна) і в Києві на 6-и вулицях (проспект Броварський, Бажана та Перемоги, Столичне та Набережне шосе і вулиця Саперно-Слобідська). Велика кількість радарів TruCAM встановили на дорогах Міжнародного значення при в’їздах-виїздах до Києва, Житомира, Львова (на дорогах з Польщі), Харькова, Кропивницького, Запоріжжя, Чернівців, Черкасах, а також на трасі Київ – Одеса. Ще на автомобільних дорогах національного значення (Н-03,Н-08, Н-10, Н-11, Н-12, Н-13, Н-16, Н-17, Н-20, Н-22, Н-25 і Н-26).

Загальна кількість пристроїв, які фіксують швидкість на дорогах доросла до 115 штук (станом на березень 2019 року).

Де розташовані радари в Україні: карта 2019 рДе розташовані радари TruCAM в Україні: карта 2019 р
Де розташовані радари TruCAM в Україні: карта березень 2019 р
Раніше повідомлялося, що кількість радарів становить близько 30 одиниць (Ще в 2018 р.). І за два місяці використання приладів TruCam співробітниками МВС було виписано штрафів за перевищення швидкості на суму більше ніж 4 мільйони грн. А кількість спійманих порушників зросла до 18 000 осіб.

Сам прилад TruCam – це радар, який був розроблений в американському аерокосмічному агентстві NASA. Пристрій було створено для вимірювання швидкості, в тестовому режимі Трукамом користувалися співробітники ДАІ ще в 2010 році. А з 2011 року патрульні екіпажі вийшли на дорогу з приладами в повному обсязі.

Однак через деякий час радари були заборонені, тому що не було допустимих дозвільних документів. Але восени минулого року проблема була вирішена і радари, пройшли перевірку, отримали всі потрібні допуски і знову з’явилися на українських дорогах.

Прилад TruCam будуть застосовувати, ніде попало, а в заздалегідь визначених місцях. Є чіткий перелік, в якому більше двох десятків ділянок доріг міжнародного і національного значення. Про таке контролюючі органи попереджують і повинні попереджувати водіїв.

Принцип роботи радара

Що стосується принципу роботи пристрою, то він може фіксувати рухомі об’єкти на відстані до 1,2 кілометра. Отримати якісну фото- і відеозйомку можна на дистанції в 70 метрів. На радарі транспортний засіб, який порушує швидкісний режим, виділяється червоним хрестом.

Радар працює як в нічному, так і в денному режимі. Швидкісний межа виставляється вручну, так само виставляти самостійно потрібно відстань до транспортних засобів і можна прибрати деякі перешкоди, такі як дощ, туман і т.п. А зручна GPS-прив’язка дає можливість зафіксувати не тільки швидкість рухомого об’єкту, але точно встановити місце, де було порушення.

Карта пам’яті TruCam може вмістити близько 40 000 фотографій або ж 16 000 відеозаписів, в секунду можна зробити три фотокадри. Без підзарядки прилад може пропрацювати до 15 годин.

Одним з нюансів роботи приладу є той факт, що практично неможливо зловити і зафіксувати порушення рухомого об’єкту за умови, що його перекриває інший об’єкт.

Порушників, які будуть спіймані за допомогою радарів Трукам, будуть штрафувати. Як тільки буде виявлено порушення, його будуть вносити в електронну базу, встановлену на планшеті і відразу ж видавати на руки і роздрукований на папері варіант.

Сума штрафів залишилася незмінною 255 грн доведеться сплатити водіям за перевищення швидкісного режиму більш ніж на 20 км/год. А 510 грн виплачуватимуть лихачі, які перевищили швидкість на своєму транспортному засобі більш ніж на 50 км/год.

Повернення вимірювачів швидкості Трукам на дороги України є рішучим кроком, який повинен в рази знизити кількість ДТП з летальним результатом, чисельність яких за останні роки значно зросла. Також в уряді відзначають, що планується установка мобільних пристроїв на автомобілі патрульних, які будуть здатні фіксувати порушення швидкісного режиму транспортних засобів навіть під час руху.

Додатково до всього вищепереліченого завдяки радарам щодо співробітників Нацполіції має поменшати звинувачень в підставних результатах вимірювань, хабарництві та інших корупційних схемах.

І в завершенні в майбутньому планується оснащення трас, доріг і вулиць автоматичними камерами. Ця ініціатива обговорюється на державному рівні вже близько декількох років.

Добавити коментар

Your email address will not be published.