Оскарження постанови (штрафу) за порушення ПДР 2020 р

Як оскаржити штраф в Україні. зразок позовної заяви

Як можна оскаржити рішення (постанову) про притягнення до адміністративної відповідальності?

Наша порада полягає в коротких рекомендаціях та порядку дій щоб оскаржити рішення про притягнення до відповідальності за вчинені адміністративні правопорушення стосовно недотримання ПДР України. До того ж в рекомендаціях будуть пояснення до окремих пунктів оскарження подібних рішень.

Рекомендації:

 • Після того як був складений протокол та винесена «Постанова про накладення штрафу» протягом 10 днів можна її спробувати оскаржити. Якщо вчасно не вдалося подати жалобу в орган управління поліції або написати позовну заяву до суду, який має повноваження розглядати дане питання і є вагомі причини, які мають документальне підтвердження можна поновити строк органом (судом), який має право розглядати скаргу,  за заявою особи.
 • Перед тим як добиватись своєї правоти краще передивитись і перечитати Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 – 330) : Кодекс України; Закон, Кодекс від 07.12.1984 № 8073-X.
 • Перед тим як скласти позовну заяву про анулювання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності важливо детально вивчити протокол, зокрема на докази, якими керувався співробітник Нацполіції. Підбір слушних зустрічних аргументів може допомогти спростити процес оскарження рішення в Вашу користь.
 • При опротестування Постанови можна піти двома шляхами. Перший полягає в оскарженні рішення у вищестоящому органі Нацполіції, другий ґрунтується на подачі письмового позову до суду. 

Оскарження постанови через вищестоящий орган поліції

Кращим способом оскаржити постанову звернутися до вищестоящого органу поліції, для цього необхідно подати скаргу в двох зразках. У нашому випадки ми їздили в Управління Державної автомобільної інспекції УМВС УКРАЇНИ В Хмельницькій області. І подали 2-і скарги. Одна з них пишеться на начальника УДАІ УМВС України в Хмельницькій обл., де працює інспектор, який виніс дану Постанову, а друга пишеться на ім’я начальника управління в підпорядкуванні якого знаходиться цей підрозділ.

Скарга повинна містити:

 1. Дані заявника;
 2. Прохання про ануляцію Постанови якщо вона незаконно винесена;
 3. Вказати аргументи, підкріплені докази, які свідчать про Вашу невинність;
 4. Дату і підпис заявника.

Скарга в УПП на постанову у справі про адміністративне правопорушення

 

 1. Завантажити СКАРГУ НА ПОЛІЦЕЙСЬКОГО Безплатно в Word
 2.  Завантажити безкоштовно Скаргу на незаконні дії працівника поліції в word

Оскарження постанови про адмінправопорушення через суд

Більш дієвим способом вважається оскарження рішення поліцейского через суд

Якщо плануєте оскаржити Постанову через суд необхідно написати позовну заяву. В нашому випадку позивач звернувся до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. Цей суд займається оскарженням рішень про притягнення до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень.

Якщо Ваш позов задовільнили і ви перемогли в суді, то судовий збір повернуть Вам після написання заяви!

Позовна заява повинна містити назву суду, до якого воно подається, інформацію позивача, дані відповідача (Відповідач – Управління патрульної поліції, де поліціянт працює), адреса УПП, телефон для зворотного зв’язку, та поштовий індекс. Також в ньому викладається суть, додаються докази і всі необхідні документи, безпосередньо пов’язані зі справою.

Приклад позовної заяви:

Позовна заява в суд

Позовна заява в суд про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення Позовна заява в суд про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення Позовна заява в суд про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення

Позовна заява в суд про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення

 1. Завантажити ПОЗОВНУ ЗАЯВУ В СУД Безплатно в Word
 2. Приклад № 2 Позовна заява про оскарження постанови (Стандарт для всіх видів порушення)
 3. Позовна заява про скасування постанови (правопорушення зафіксоване не в автоматичному режимі) в Word

До суду необхідно подати заяву в двох примірниках. Перший, з яких йде на розгляд, другий передається відповідачу. Дуже важливо пам’ятати, що для звернення до суду з позовною заявою неодмінно потрібно внести платіж, а саме судовий збір. Сума, якого прив’язана до величини мінімальної зарплати, дізнатися докладну інформацію про нього можна в статті 5 Закону України «Про судовий збір», 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу 840 грн (станом на серпень 2020 г.)

Хто може бути звільнений від судового збору, можете перейти за посиланням і почитати закон https://zakon.rada.gov.ua/go/3674-17

Час розгляду в суді позову приблизно 60 днів з моменту відкриття провадження у цій справі.

Дуже важливо щоб Ви особисто або Ваш представник були присутні під час судочинства. Тому як надані в суді докази і контраргументи, які свідчать про Вашу невинність, можуть слугувати хорошою основою для задоволення Ваших позовних домагань. До того ж дуже часто відповідачі, в даному випадку співробітники поліції ігнорують засідання. Тому у Вас є всі шанси отримати позитивний результат.

Скарга у вищестоящий орган Поліції ніяк не заважає подачі позовної заяви до суду.

Добавити коментар

Your email address will not be published.