Переоформлення автомобіля в Україні: документи, ціна

Згідно з українського законодавства (ст. 121 ч. 6) усі транспортні засоби мають бути зареєстровані. Так як за управління незареєстрованим авто з водія стягується штраф від 170 до 255 грн. при першому порушенні, а при подальших правопорушеннях штраф зростає від 255 до 510 грн. До того ж можливі і виправні громадські роботи від 30 до 40 годин з вилученням транспортного засобу. Тому кожен громадянин повинен відповідально віднестися до процедури реєстрації свого транспортного засобу.

Держреєстрація транспортних засобів або ж їх перереєстрація при продажі проводиться в спеціалізованому сервісному центрі МВС (МРЕВ) на основі поданих заяв власниками (вони можуть бути подані як особисто, так і через уповноважених представників). При собі має бути документ, що підтверджує особу, а для представника нотаріально завірене доручення. І так само на основі правомірного придбання машини, митного оформлення. І повної відповідності конструкції автомобіля до прописаних норм і правил безпеки дорожнього руху, які виступають фундаментом для внесення змін до документів, що свідчать про реєстрацію автомобіля.

Забороняється реєструвати транспортні засоби, у яких кермо розташоване з правого боку. Допускається такий варіант тільки для авто, які були зареєстровані у філіях Державтоінспекції введення Закону України “Про дорожній рух”.

Реєстрація або ж перереєстрація зі зняттям з обліку (на сьогодні згідно з новими правилами авто можна перереєстровувати без зняття з обліку) автомобіля реалізовується безпосередньо за місцем звернення власника транспортного засобу або його уповноваженого представника незалежно від прописки фізичної особи. Проте в реєстраційних документах вказується прописка фізичної особи або ж місцезнаходження юридичної особи, по якій реєструється автомобіль.

Для успішного здійснення процедури реєстрації автомобіля необхідно підготувати коректний пакет документів. І варто враховувати і брати до уваги і той факт, що вимоги МРЕВ схильні постійною змінюватись. Тому при зборі документів необхідно уточнити увесь перелік.

Основні документи для реєстрації авто, які потрібно за правилами, залишаються такими:

Після того, як необхідний пакет документ підготовлений можна приступати до процедури реєстрації автомобіля. Перелік документів міняється залежно від того, який автомобіль планується зареєструвати новий транспортний засіб вітчизняного або зарубіжного виробництва, переоформлення, перереєстрація уживаного автомобіля і так далі….

Необхідно буде сплатити усі обов’язкові збори. У процесі реєстрації транспортного засобу автовласник отримує на руки заяву про реєстрацію, заповнює її. Далі автомобіль проходить експертизу, перевіряються його vin код. Після проведення усіх маніпуляцій видається акт, з яким треба відправитися у відділ реєстрації.
Після реєстрації автомобіля в спеціальних центрах МВС, на руки автовласнику видається:

  • посвідчення про реєстрацію;
  • автомобільні номерні знаки у кількості 2 штук;
  • номерной знак, який можна встановлювати на  причіп або напівпричіп;
  • допуск монтажу на автомобіль пристроїв, що відповідають за звукові, світлові, сигнальні функції.

Перереєстрація транспортних засобів.

Проводиться у випадках, коли треба отримати нове свідоцтво про реєстрацію замість загубленого або непридатного для використання, коли у власника змінилося прізвище, помінялося місце проживання фізичної особи, змінився власник юридичної особи, виконувалося переобладнання автомобіля, перефарбовувався авто, сталася заміна кузова і тому подібне…

Сама операція перереєстрації і перелік документів для її здійснення можуть відрізнятися залежно від причин перереєстрації, які викладені вище.

Процес переоформлення складається з важливих етапів, серед яких :

  • подання заяви про зняття авто з обліку в центрі МВС;
  • зняття з обліку автомобіля;
  • утилізація технічного паспорта старого зразка і видача облікової карти;
  • видача транзитних номерів.

Обов’язково треба підготувати документи для переоформлення авто, вартість питання перереєстрації наступна. За реєстраційні бланки доведеться внести близько 115 грн, номерний знак близько 135 грн і новий техпаспорт приблизно 400 гривен. А для автотранспорту, який уперше проходить цю процедуру, передбачений ще пенсійний збір в 3-5%.

Добавити коментар

Your email address will not be published.