Перевірка автомобіля на арешт в Україні

Як перевірити авто на арешт?

Накладення арешту на транспортний засіб – це загальноприйнята практика, яка застосовується коли потрібно стягнути борг, забезпечити можливість в кримінальному або цивільному процесі і т.д. Мається на увазі обмеження прав власника на розпорядження арештованим автомобілем.

Проте, трапляються випадки і не рідко, коли правоохоронні органи будь то Прокуратура, Нацполіція або ж органи юстиції арештовують транспортний засіб без вагомих причин.

Тому при покупці машини дуже важливо перевірити чи немає на обраному авто арештів і заборон на купівлю-продаж. Якщо ж не застерегти себе, то можна придбати авто з накладеним арештом і втратити багато часу і сил і гроші на з’ясування причин.

Виходячи з цього, необхідно обов’язково перевіряти машину на накладення арешту і тільки потім переходити до переговорів з продавцем цього автомобіля. Оскільки недобросовісні продавці можуть приховати цю інформацію.

Сервіси для провірки авто на “євробляхах” на арешт

Автомобілі на «евробляхах» – це актуальна тема на сьогоднішній день, адже ними успішно торгують на багатьох майданчиках, як в Україні, так і в країнах Європи.
І краще перед покупкою автомобіль потрібно перевірити на арешт, особливо такої категорії. Але “пробити” транспортний засіб на «евробляхах» за номером в Україні звичними способами неможливо, адже вони не потрапили до Єдиного реєстру.

Однак вихід є, нижче будуть представлені ресурси, за допомогою яких можна знайти необхідну інформацію на автомобіль, що купується:

• Польський сервіс Historia Pojazdu надає відомості по кожному транспортному засобі, починаючи з 2014 року. Тут можна знайти практично всю інформацію про машину, зокрема дату випуску і реєстрацію автомобіля, технічний стан, дані про власника і повідомлення про технічний огляд.

https://historiapojazdu.gov.pl/

• Польський ресурс ePUAP є в якійсь мірі, аналогом нашого Єдиного державного реєстру. Відповідно тут розміщуються схожі дані про транспортні засоби.

https://epuap.gov.pl/

• Латвійський сервіс e-CSDD представляє собою безкоштовну публічну базу даних, за допомогою якої можна “пробити” будь-який автомобіль з Латвії за номерними знаками або ж по VIN-коду. Ресурс надає інформацію про вартість транспортного засобу, попередніх власників, знайде адресні і контактні дані нинішнього власника, надасть відомості про технічний огляд. До того ж тут можна знайти корисні матеріали про податки, різні збори, а також дізнатися чи є у конкретної машини проблеми з документами.

https://e.csdd.lv/

• Латвійська платформа Regitra допоможе знайти дані про стан машини, техогляд, страховці за допомогою одного лише номерного знака. Так само можна знайти інформацію про те чи знаходиться певний транспортний засіб у розшуку або ж є на ньому штрафи.

https://www.regitra.lt/

Ці сайти є найзручнішими і затребуваними, оскільки в Україні найчастіше переганяють нерозмитнені автомобілі саме з цих країн. Тому дані платформи є найактуальнішими.

Накладення арешту на автомобіль можуть бути не актуальні

Також можна зіткнутися і з ситуаціями, коли всі підстави на накладення арешту на автомобіль вже не актуальні, а орган, який займався цим питанням в силу байдужого ставлення до своїх обов’язків не знімає арешт. Наприклад, кримінальну справу, внаслідок якого було накладено арешт, вже давним-давно закрито, машина була передана власнику, а арешт так і не зняли. Або коли боржник погасив всі свої заборгованості, але орган юстиції не зняв накладений арешт.

Якщо арешт був накладений виконавчою службою, то і зняти його повинен той же орган. Однак бувають ситуації, коли подібний арешт можна анулювати тільки через суд.

А ось якщо арешт був накладений у зв’язку з кримінальною справою, то зняти його можна тільки в судовому порядку за клопотанням власника транспортного засобу.

Однак найкраще заручитися допомогою професіоналів, адвокатів, експертів в області права, які допоможуть розробити грамотну стратегію повернення машини з-під арешту.

Ми в свою чергу надаємо професійні юридичні послуги, зокрема повний супровід справ, які пов’язані із зняттям арешту з транспортних засобів в адміністративному та судовому порядку. Звернувшись до нас, ви отримаєте підтримку професіоналів і в найкоротші терміни зможете повернути своє рухоме майно.

Добавити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *