Як оформити купівлю-продаж автомобіля

Як оформити купівлю-продаж автомобіля

В останні роки продаж старої машини, як повноцінна, нотаріально завірена угода, проводилася рідко. Учасникам було вигідніше оформити довіреність на управління або навіть генеральну, ніж оформити купівлю-продажу автомобіля, склавши договір у юриста (нотаріуса).

Чому ВЖИВАНІ авто?

На сьогоднішній день найякісніші транспортні засоби роблять в країнах ЄС. Це не вигадка, а визнаний світовою спільнотою факт.

Укладаються угоди за допомогою перекупників (приватних осіб-посередників), або cпеціальних майданчиків перекупників-посередників і автосайтів. Тут переважають пропозиції з Румунії, Словаччини, Болгарії, Угорщини, Німеччини, Латвії, Польщі, Литви та ін. європейских країн.

Колишні власники віддають їх практично за безцінь. Просто в країнах Європи звикли міняти машини регулярно. І купують завжди нову, а стару продають, вважаючи, що вона своє вже відпрацювала, практично за безцінь. Чому так відбувається, неважливо. Головне, що після зовсім невеликого пробігу авто, яке вже вважається б/у, повертається на ринок знову або, як відбувається частіше, віддається на утилізацію. В Європі є цілі «кладовища» машин. Ось звідси, в першу чергу, і надходять до нас в країну ВЖИВАНІ авто. Адже це ж елементарно. Потрібно лише вибрати гідної якості транспортний засіб, перевірити його, оцінити вигоду, при необхідності привести злегка в порядок і все! Залишилося перевезти в нашу країну і продати з більш вигідною для всіх учасників угоди націнкою.

Чому більш вигідною? Тому що новий власник отримує якісний імпортний авто за оптимальну ціну, а продавець – гідну оплату своєї праці.

Особливості оформлення уживаного авто

Купити автомобіль, що був у використанні, можна кількома способами. Найбільш зручний для всіх учасників угоди – генеральна довіреність в нотаріуса. Це справа кількох хвилин. Після оформлення власник машини може використовувати транспорт на свій розсуд. Формально права на машину залишаються у офіційного власника. Але в довіреності чітко прописується, що особа, на яку вона виписана, може не тільки управляти, але також продавати, дарувати тощо. Ще раз зауважимо… Колишній власник при пред’явленні генеральної довіреності не потрібен. Його ім’я буде внесено в договір, але підписувати всі документи і бути присутнім на угоді буде «довірена особа», тобто фактичний власник машини.

З цим питанням розібралися. Але є ще один, не менш, а можливо, і більш важливий попереднього. Полягає він у тому, щоб не «купить кота в мішку», зрадівши чудовому зовнішньому вигляду та вигідною ціною.

Порада покупцям: не полінуйтеся, замовте техогляд автомобіля перед укладенням угоди. Так ви убезпечити себе від неприємностей у майбутньому.

А під час підписання довіреності, попросіть нотаріуса перевірити по базі даних машину по держномеру. Хто знає, можливо, авто в розшуку і перед вами зовсім не власник …. І ще один момент. Обміркуйте його перед підписання документів. На угоді ви заощадити. Але власником то все одно не станете. І Фактично в будь-який момент власник зможе цю машину продати, навіть не поставив Вас до відома.

Як оформити б/у авто

З нотаріальною угодою розібралися (якщо виникнуть додаткові питання, ви завжди зможете задати їх у коментарях до статті, наші юристи будуть раді Вас допомогти). Тепер розглянемо коротко інші способи переоформлення:

  • договір купівлі-продажу укладений в сервісному центрі МВС. Просто, зручно, дешевше, ніж в нотаріуса, але є підводні камені. Якщо раптом захочете продати свою машину, все одно доведеться звертатися до юридичних осіб для оформлення документів;
  • договір в комісійному магазині. Так само як в СЦ МВС. За фактом машина буде належати вам, але ніякі угоди або вивезення (виїзд на ній) за територію країни здійснити не вийде.
    Порада. Перед тим, як оформляти угоду, подивіться документи на машину в її власника. Запам’ятайте, якщо він сам користується нею за дорученням, то не факт, що має право її продавати і здійснювати інші дії крім управління транспортом. Нерідко це з’ясовується лише в кабінеті нотаріуса, та ще й після передачі авансу. Це шахрайство. Будьте уважні!
  • договір купівлі-продажу в нотаріуса. Цей спосіб вважається найнадійнішим, хоча і найдорожчим. Але віддаючи гроші за послуги приватного або державного нотаріуса, ви отримуєте не тільки документи і право власності на транспортний засіб, а й всі довідки з держреєстрів, які підтверджують, що авто не в заставі, не в кредиті, не в розшуку тощо т.е. «Спіть» після угоди спокійно.
Договір купівлі продажу автомобіля

Зразок договору купівлі-продажу автомобіля

І продавцям і потенційним покупцям буде не зайве знати, що купівля-продаж автотранспорту через автосалони або комісійні магазини здійснюється згідно з порядком здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами, затвердженого Постановою Кабміну (постанова № 1200).

Додаткові витрати для нового власника

Перший продаж легковика не стягується! Однак є ймовірність, що до податкового кодексу будуть внесені зміни. Тому перед операцією не завадить ознайомитися з чинним законодавством.

Після оформлення договору відбувається перереєстрація на нового власника. При необхідності – розмитнення «євроблях» і їх легалізація.

Порада. Щоб не з’ясовувати на місці, хто буде ці всі послуги оплачувати, домовтесь заздалегідь.

Сума немаленька. Відповідно до законопроекту «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України відносно стимулюванню розвитку ринку транспортних засобів» від 28.03.2018 року № 8208, за одну машину потрібно оплатити 500 євро. Нагадаємо, це тільки «розмитнення», а + додаткові витрати у вигляді ПДВ і т.д.

Слід враховувати, що розмитненні в Україні підлягають машини «віком» до 10 років. В інших випадках будуть дуже великі податки. За їзду на «євроблясі» передбачені штрафи. Майте це на увазі.

Система «tradein»

Нова приваблива можливість обміняти свою стару «конячку» на нове авто з доплатою мало кому відома. Процедура обміну трейд-ін передбачає прийняття б/у машини в рахунок ціни нової.

Безперечними перевагами такого типу угоди є:

  • абсолютна законність;
  • швидкість оформлення;
  • знижка;
  • можливість оформлення в кредит (при цьому вартість старої машини зараховується в рахунок сплати частини від загальної ціни нового авто).

До недоліків можна віднести невеликий вибір моделей для покупців і не зовсім вигідна ціна для продавців старого авто.

Для проведення такої операції потрібно мати на руках або копію (нотаріально завірену), або оригінал нотаріально завіреної довіреності. Пам’ятайте, що вона повинна бути зроблена на спеціальному бланку, а не написана від руки, затверджена підписом та печаткою, яка обов’язково внесена до держреєстру. Не поспішайте укладати угоду, якими б вигідними не видалися б умови. Вивчіть як оформити договір купівлі-продажу вживаного автомобіля, а тільки після приступайте до такої відповідальної події.

Тепер ви знаєте, де оформити договір купівлі-продажу автомобіля, а також, як правильно це зробити. Не допускайте помилок, щоб довгоочікувана покупка принесла лише позитивні емоції!

Добавити коментар

Your email address will not be published.