Як оплатити штраф за порушення ПДР

Як заплатити штраф за порушення ПДР

Згідно зі статистикою, багато порушники на дорогах бояться не стільки штрафів, скільки тієї всієї мороки, яка пов’язана з цим всім ділом: треба піти, простояти півдня в черзі, щоб оплатити, звідси і зіпсований настрій, головний біль, витрачений час і т.д. Як результат – наявність великої кількості прострочених штрафів і збільшення кількості хабарів (адже так простіше і швидше на думку багатьох). Але «не такий страшний вовк, як його описують».

На сьогоднішній день наша цивілізація зробила великий крок вперед. Сучасні технології на кожному кроці. Не оминули вони стороною і цей аспект – нині оплатити штраф можна різними доступними кожному способами: або в відділенні банку, послугами якого ви завжди користуєтеся, або спеціальними терміналами, навіть можна оплатити, просто не виходячи з дому і сидячи за комп’ютером. Але про все по порядку.

Але якою б послугою ви б не скористалися, необхідно пам’ятати, що відповідно до статті 307 Кодексу України щодо адміністративних правопорушень, штраф повинен бути сплачений вами в рамках 15-ти днів (рівно з моменту його отримання). Тому краще не відкладати в довгий ящик: якщо вже вийшло так, що ви отримали штраф, то краще відразу  платити його. В іншому випадку, якщо ви затягнете і оплатите штраф після 15 днів, то він автоматично буде подвоєний.

У разі, якщо Вам здається, що це неправильно і ви не згодні з такою постановою про штраф, і не готові платити, то ви можете подати заяву в суд. І вже тоді п’ятнадцять днів будуть вважатися рівно з того моменту, коли суд оповістить вас про те, що ваша заява залишилась незадоволена.
Ще один нюанс, про який потрібно пам’ятати: крім основної суми (штрафу) потрібно буде також сплатити комісію за послуги (це стосується будь-якого варіанту оплати, який ви виберете). Крім того, після оплати необхідно їхати в відділенні ДАІ для того, щоб показати квитанцію, яка свідчить про оплату. Після цього з вас знімуть заборгованість. Можна відправити квитанцію і електронним шляхом, але через недосконалість деяких елементів лист з фотографією квитанції може не дійти або просто залишитися непрочитаним. А це вже нові додаткові проблеми.
Тепер більш детально розглянемо кожен з варіантів оплати.

1. Оплата штрафу за допомогою картки банку.

Мабуть, це один з найшвидших і простих варіантів оплати. Зробити цю операцію може кожен, не виходячи з дому. Для цього необхідні наявність ноутбука (комп’ютера), особистий кабінет в інтернет-сторінці банку (Privat24), в якому оформлена картка і відкрито особовий рахунок, та кілька хвилин вільного часу. Зайшовши в свій особистий кабінет, відкрити вкладку «платежі по Україні» і зробити оплату.

Однак навіть цей самий легкий і швидкий варіант має свої недоліки:
– потрібно бути гранично уважним, тому як реквізити потрібно вводити вручну (через одну неправильно ведену цифру платіж може бути відправлений зовсім не туди, куди треба);
– як правило, в більшості випадків реквізити, дані для оплати – це і є номер рахунку державного казначейства. Відповідно, туди і поступають усі сплачені штрафи. І того іноді трапляється так, що свої дані там дуже важко знайти. Тому був створений офіційний сайт Державної казначейської служби України https://www.treasury.gov.ua де зберігаються абсолютно всі дані, в тому числі, і ваші.

2. Оплата через термінали.

Здійснити оплату через термінал можна йдучи на роботу, на прогулянку або просто гуляючи з собакою. Але не у всіх з них є функція оплати штрафів ДАІ. З багатого асортименту компаній, що виробляють термінали, найбільш часто вибирають для здійснення даного виду оплати тільки два: Приватбанк і EasyPay. Крім усього іншого, з їх допомогою також можна оплатити штраф в режимі «онлайн», про який згадувалося трохи раніше. Якщо при оплаті штрафу онлайн вартість послуги буде мінімальною близько 4 грн. або може бути скасовано взагалі, то тут вже сама операція буде коштувати дорожче – в районі 5 грн.

Якщо з терміналами Приватбанку додаткових проблем не виникає (він пропонує залишок коштів перевести на карту, або ж на рахунок мобільного телефону, або на благодійність), то з терміналами фірми EasyPay при здійсненні оплати штрафу є один вагомий недолік – термінали здачу не дають і гроші на карту не перерахуєш. Тому спочатку потрібно розрахувати яка точно сума вам потрібна, включаючи відразу і оплату за послугу.

3. Оплата штрафу в банку.

Для більш дорослих водіїв, які за кермом вже не один десяток років, самим звичним варіантом оплат штрафу є відвідування банку. Там все зрозуміло – прийшов, посидів в черзі, оплатив через касу і відразу ж отримав на руки квитанцію з мокрою печаткою.

Оплата штрафа за порушення ПДД через касу банку
Каса ОЩАДБАНКУ

До того ж, не ти вводиш всі дані, а замість тебе. Але і тут не обійшлося без недоліків: крім того, що можна півдня простояти в черзі, оплата за послуги тут набагато вище, ніж в описаних попередніх варіантах – приблизно 10-17 грн. (В залежності від розміру штрафу).

4. Оплата за допомогою віртуального гаманця.

Даним способом можна скористатися, також не виходячи з дому, проте він вже підходить більш «сучасним» водіям, які ознайомлені з даним видом оплати не поверхово.
Існує багато віртуальних гаманців через які можна оплатити штраф в інтернеті: SmartPay, EasyPay, PayPal, Qiwi, Webmoney. Що стосується EasyPay, можна зробити оплату як через термінал, так і за допомогою віртуального гаманця. Такі електронні гаманці як Qiwi, Webmoney, Yandex гаманець заблоковані урядом України бо вони російські.

Ми розглянемо SmartPay і EasyPay. Вони володіють унікальними особливостями – у них вже є сформована база реквізитів і рахунків в органах державного казначейства. В такому випадку, Вам просто необхідно вибрати потрібний район і місто, де знаходиться державне казначейство, а система сама надасть необхідні реквізити для оплати.
Якщо немає часу відвозити квитанцію в відділення ДАІ, то і тут рішення знайдено: в разі використання системи SmartPay, є такий варіант, як згенерувати квитанцію, після чого клієнт її друкує на принтері. Якщо використовується система EasyPay, то тут трохи все простіше – система сама автоматично відправляє копію квитанції з печаткою на електронну пошту платника.
Кожен вибирає сам, яким варіантом йому простіше виконати оплату штрафу, однак потрібно пам’ятати про головне: штраф треба сплатити вчасно і в будь-якому випадку надати квитанцію представникам ДАІ, щоб ви не були в списку боржників, що в свою чергу, загрожує негативними наслідками.

Добавити коментар

Your email address will not be published.