Причини для законної зупинки автомобіля поліцією: закон України

10 причин зупинки поліцією

Раніше Державтоінспекція України при зупинці транспортного засобу не завжди могли зрозуміло обґрунтувати, що ж саме могло стати причиною зупинки. Адже перед тим як приступити до спілкування з можливим порушником, співробітник ДАІ повинен зупинити авто, представитись, показати посвідчення і обов’язково озвучити причину зупинку. І вся ця послідовність дій прописана в інструкції діяльності інспекторів.
Тіж самі правила діють і для нової поліції.

Зобов’язання повідомляти водієві причину зупинки автомобіля прописане у законі “Про Національну поліцію” статті 35.

В законі детально розписано алгоритм дій поліцейського, згідно чого він має не тільки озвучити істотну причину зупинки, але й донести до водія конкретні підстави, які послужили зупиненням.

А також правоохоронець повинен представитись, назвавши своє прізвище та ініціали, на вимогу водію чи іншого громадянина показати своє посвідчення (жетон), де вказано номер посвідчення, службова посада. Надається для ознайомлення, не передаючи та не випускаючи його з власних рук.

Причини для законної зупинки автомобіля поліцією

Не так давно введений закон «Про Національну поліцію» ст. 35, яким повинні керуватися поліцейські при зупинці транспортних засобів:
• порушення ПДР водієм транспортного засобу;
• явні ознаки технічної несправності автомобіля;
• за наявності підтвердженої інформації про те, що водій або пасажири авто мають відношення до вчинення ДТП чи правопорушень різного характеру. Або інформації, що автомобіль або його вантаж можуть бути причиною дорожньо-транспортної пригоди чи мають відношення до право рушень;
• за наявності відомостей, що автомобіль числиться у розшуковому обліку;
• збір даних у водія та пасажирів як свідків щодо обставин учинення ДТП чи кримінальних або адміністративних правомірних дій;
• залучення водія автомобіля для підмоги співробітникам поліції чи потерпілим або як свідків під час складання протоколів чи матеріалів ДТП;
• через обмеження або заборону руху, яке було прийнято уповноваженим держорганом;
• при некоректному закріпленню вантажу, який може створити небезпеку на дорозі;
• порушення застосування на автомобілі спеціальних звукових чи світлових сигнальних пристроїв.
• якщо автомобіль, який зареєстрований в іншій країні, переданий у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили цей транспортний засіб на територію України або не ставили на облік в митний режим тимчасового ввезення/транзиту.

Добавити коментар

Your email address will not be published.