Чим відрізняється стоянка від зупинки автомобіля по ПДР

Чим відрізняється стоянка від зупинки автомобіля

Відмінність стоянки від зупинки авто не знають тільки водії без досвіду. Таке судження не зовсім точне. Оскільки помиляються, як новачки, так і  досвідчені автомобілісти, які мають за плечима не один рік їзди.

У статті піде мова про стоянку і зупинку. Ці знаки досить часто плутають водії. Через це трапляються безліч непорозумінь. Нерідко можуть виникати конфронтації зі службовцями патрульної поліції.

Для початку непогано було б розглянути, що собою являють дорожні знаки. Це графічні малюнки, розроблені за спеціальними стандартами. Їх задача організовувати дорожній рух за допомогою передачі певних повідомлень його учасникам.

У світі дорожні знаки поділяють, як правило на 2-і системи. Перша – це європейська, до другої відносять англосаксонську. На території України дорожні знаки відносяться до Віденської конвенції.

Всі знаки добре пояснюються ПДР. Однак проблема плутанини знаків не зникає і для її вирішення кожен водій повинен чітко засвоїти ці поняття і правильно їх трактувати на практиці.

Що означає зупинка/стоянка? У чому криються істотні відмінності

Перш ніж перейти до відмінностей між цими поняттями доцільно розібратися в суті їх визначень.

Зупинка заборонена проти Стоянка заборонена

 

Це дорожні знаки, які свідчать про заборону навмисного припинення руху транспортного засобу.

Пояснюючи по-простому, дія знаків відрізняються між собою тривалістю. Стоянка – це довготривале припинення руху, а зупинка власне припинення руху авто на короткий час.

Звертаючись до правил, можна більш детально з’ясувати, що зупинка являє собою дію, в основі якого лежить припинення руху транспортного засобу (далі ТЗ) на п’ять хвилин не більше. Однак можливо і збільшення часового ліміту. Вимогою тут виступає висадка / посадка пасажирів, також розвантаження / завантаження ТС. А також виконання вимог ПДР, а саме надання переваги в русі, виконання вимог регулювальника, сигналів світлофора тощо.

Стоянка так само передбачає обдумане, за наявності причини, припинення руху ТЗ, який становить понад п’ять хвилин. З обов’язковим виконанням вимог ПДР наведених вище.
Якщо стоянка тривала менше п’яти хв., Тоді маневр варто вважати зупинкою.

У разі, коли автомобіль припинив рух навмисне для завантаження / розвантаження ТЗ або ж посадки / висадки пасажирів, такою дією є зупинка і його тривалість не обмежується часовими рамками. Інші свідомі припинення руху ТС тривалістю п’ять хвилин і більше і не мають під собою обов’язкових умов називаються стоянкою.

Отже, можна зробити висновок, що головні відмінності між маневрами полягають в тому, що:

 • зупинка являє собою короткострокову дію;
 • стоянка – це довгострокова дія;
 • стоянку не можна здійснювати в тих же місцях, де заборонена і зупинка;
 • для зупинки можуть бути винятки в тих місцях, де не можна здійснити стоянку.

Щоб краще розрізняти дані дії, необхідно розібратися у відмінностях безпосередньо знаків «Стоянка заборонена»/«Зупинка заборонена».

Знак «Зупинка заборонена» – цей знак легше всього запам’ятати візуально. Знак являє собою букву О, перечеркнутую двома, перехресними лініями.

 

 

Знак «Стоянка заборонена» – цей знак нагадує букву О, де одна діагональна лінія розбиває знак.

 

 

Здійснити зупинку/стоянку з правого боку дороги, в спеціально відведених місцях чи на узбіччі.

При відсутності таких місць, вчинити дії допускається якомога правіше біля краю проїзної частини.

Що стосується стоянки, зупинки з лівого боку дороги, то здійснити подібну дію дозволяється тільки в населених пунктах і в чітко визначених випадках. А саме на дорозі з двома смугами руху в кожному напрямку і відсутністю рейок трамвая посередині, розмітки 1.1. На дорозі, що має односторонній рух.

На бульварах, дорогах, що мають розділювальну смугу, такі маневри категорично заборонені.

ТС ні в якому разі не можна ставити в два і більше ряди. Двоколісні транспортні засоби (велосипед, мопед, мотоцикл без причепа) можна ставити як в дві шеренги, так і більше.

Під кутом до проїжджої частини ставити ТЗ можна тільки там, де є розмітка для стоянки, підкріплена необхідними дорожніми знаками.

Які бувають стягнення за порушення правил зупинки/стоянки ТЗ

В Україні в цьому році відповідно до ст. 122 ч. 1 КУ про адмін правопорушення передбачені наступні штрафи за порушення правил зупинки і стоянки транспортних засобів:

 • 1700 грн за стоянку, зупинку в місці, призначену для паркування ТЗ, за кермом яких знаходяться водії з інвалідністю. Або в яких перевозять пасажирів з інвалідністю;
 • від 340 до 510 грн – за зупинку, паркування ТЗ, що їздять на бензині або дизелі в місцях, призначених для електрокарів;
 • від 255 до 510 грн – парковка, зупинка в місцях, позначених знаками, які проголошують про заборону цих процесів;
 • 20-кратний розмір від вартості послуги – за перебування на платній стоянки більше 10 хвилин без сплати;
 • 3400 грн або позбавлення водити автомобіль на період 3-6 місяців – відмова виконання вимог зупинки водіями ТЗ, що здійснюють вантажоперевезення або перевезення пасажирів, які надійшли від уповноважених осіб, які відповідають за безпеку на наземному транспорті;
 • 153 грн або позбавлення водити автомобіль тривалістю 3-6 місяців – невиконання водієм вимог, пред’явлених співробітниками поліції. А водієм військового ТЗ вимог про зупинку, що надійшов від уповноваженого особи військової інспекції;
 • 510 грн – невиконання правил зупинки, організації дорожнього руху на смузі для маршрутних таксі, правил стоянки, зупинки, які можуть привести до перешкод дорожнього руху або нести загрозу його безпеці.

Добавити коментар

Your email address will not be published.