Порядок дій водія при ДТП

Покрокові дії при ДТП

Бувають випадки, коли запобігти аварії неможливо. Але якщо керувати авто з розумом і за правилами, можна полегшити тяжкість наслідків. Навіть найдосвідченішого драйвера можуть підрізати і виникне ДТП.

Отже що ж повинен робити водій коли трапилась ДТП:

  • негайно зупинити транспортний засіб і залишатись на місці події. Переміщати машину і предмети, пов’язані з ДТП, не можна! Негайно сфотографувати автомобілі, причетні до ДТП, та їхні номерні знаки.
  • увімкнути аварійну сигналізацію й установити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар на відстані, що забезпечує безпеку, але не ближче 20 м від машини, якщо аварія сталася в населеному пункті, і не ближче 40 м, якщо аварія сталася за межами населеного пункту.
  • вжити можливих засобів для надання першої медичної допомоги постраждалим. (тел. 103). А якщо це не можливо постраждалих відправити до найближчої лікувальної установи на попутному транспорті. Викликаючи швидку допомогу слід вказати точну адресу місця події, записати прізвище оператора, що прийняв інформацію, бути готовим відповісти на запитання про кількість потерпілих, їхній стан, вік, стать.
  • записати очевидців. Пошук свідків варто здійснювати швидко й активно, оскільки вони зайняті своїми справами й швидко зникають з місця події. Інші водії очевидці з почуття солідарності готові допомогти розслідуванню, але вони теж не будуть тривалий час очікувати на прибуття інспектора. Тому не гайте часу, негайно записуйте їхні координати – прізвища, адреси, телефони.

У разі неможливості доставити потерпілого на машині швидкої допомоги або на попутних авто дотримуйтесь іншого алгоритму, а саме:
– зафіксуйте розташування слідів пригоди, а також розташування транспортних засобів після пригоди за допомогою фотоапарата, балончика з нітрофарбою (за допомогою крейди);
– відвезіть потерпілого до найближчої лікувальної установи своїм транспортом;
– у прийомному відділені лікувальної установи повідомте своє прізвище і номерний знак ТЗ, пред’явивши документи;
– повертайтесь на місце ДТП.

  • повідомте про ДТП поліцію. Викликаючи поліцію, вкажіть точну адресу місця події, запишіть прізвище чергового, що прийняв інформацію, будьте готові відповісти на питання про кількість потерпілих, їхній стан, вік, стать;
  • вжити всіх можливих заходів для збереження слідів події, огородження їх та організації об’їзду місця події;
  • до проведення медичного огляду без призначення лікаря не вживайте алкоголь і медпрепарати, за винятком тих, що передбачені в медичній аптечці;
  • повідомте про ДТП страхову компанію;
  • повідомте про ДТП свого адвоката;
  • повідомте про ДТП своїх родичів та адміністрацію; візьміть активну участь у проведенні розслідування;
  • отримайте у працівників поліції копію протоколу, схеми ДТП підписані всіма учасниками і довідку з описом ушкоджень транспортного засобу;
  • прибути до найближчого поста дорожньої поліції або у відділення поліції для оформлення відповідних матеріалів.

Добавити коментар

Your email address will not be published.