Штраф за тонування скла автомобіля в 2020 р

Дозволене тонування скла авто

В Україні тонування скла на транспортних засобах (далі ТЗ) досить-таки поширений “тюнінг”. Однак не у всіх випадках воно є законним. Тому перш ніж зважитися на такий крок, важливо ознайомитися з положеннями ПДР щодо тонування, оскільки інакше водія не обійде штраф за тонування автомобіля.

Правила дорожнього руху та ГОСТи про тонування скла на ТС

У пункті 31.4.7 ПДР чітко прописано, що категорично забороняється експлуатація ТЗ, якщо на його вікнах нанесено покриття, або ж розташовані предмети, що сприяють погіршенню огляду з водійського місця, а також впливають на прозорість скла. У свою чергу за ГОСТом 5727-88 (р. 2.2.7.8) тонування скла на автомобілях дозволена в наступних випадках:

  • тонування переднього вікна авто (лобового) можлива у вигляді смуги вгорі, у якій пропускна здатність дорівнює не менше 75%;
  • бокове вікно – дозволена тонування скла цілком, але пропускна здатність плівки повинна становити не менше 70%;
  • на задньому склі немає строгих обмежень.
ГОСТом категорично заборонено використовувати дзеркальну тонувальні плівки для всіх категорій ТЗ. Оскільки вона виключає не тільки будь-яку видимість з вулиці, але також виробляє ефект відображення.

Як правильно перевірити тонування

Перевірити ступінь тонування можна за допомогою тауметра – це спеціальний вимірювач, що вимагає щорічної сертифікації. Перевірка тонування співробітником Поліції повинна проходити відповідно до норм. Однією з таких норм є погодні умови, а саме вологість і температура. Оскільки від цих чинників безпосередньо залежить точність перевірки. Вимірювання забороняється здійснювати в мороз, заметіль, туман або дощ.

Тонування вікон ТЗ повинна перевірятися в таких умовах як:

  • вологість повітря повинна бути в межах 40-80%;
  • температура повітря повинна складати +20 °C, допустиме відхилення +/- 5 °C;
  • атмосферний тиск 80-106 кПа.

Тауметр протягом роботи необхідно підключити до безперервного джерела живлення (12 В), якщо не дотримуватися цих моментів показання враховувати не можна.

Крім цього важливо відзначити, що пристрій встановлює тільки відсоток світла, що проникає в салон, а не визначає відсоток самого тонування.

Штрафи в Україні

У разі, коли перевірка тонування скла була проведена з дотриманням всіх правил і її рівень не відповідає прописаним нормам, то на власника ТЗ буде складено адмінпротокол відповідно до ч. 1 ст. 121 КУпАП. Стаття передбачає штраф, сума якого варіюється в межах 340-425 грн.

У випадках, коли водій протягом року знову був притягнений за цією статтею, то йому загрожує вилучення водійських прав тривалістю 3-6 місяців або ж адмінарешт терміном від 5 до 10 діб.

Важливо відзначити, що пред’явити претензії водія співробітники дорожньо-патрульної служби можуть лише при наявності достатніх підстав вважати, що тонування вікон ТЗ не відповідає зазначеним вище нормам.

Штрафи в Росії

Ще буквально недавно в Російській Федерації за недотримання правил тонування автомобільного вікон співробітники державтоінспекції могли вилучити номерні знаки безпосередньо на місці зупинки ТЗ. Але сьогодні такі дії, заборонені, і водієві світить штраф.

Штрафи виписують за недотримання правил в нанесенні тонування на передні (лобові) і передні бічні вікна ТС, розмір стягнення становить 500 руб. У випадках, коли водій усуне порушення на місці, то він може відбутися тільки попередженням. Коли ж водій відмовляється, то йому виписують штраф і дають 10 днів для того, щоб позбутися від забороненої тонування.

Якщо штраф не був сплачений вчасно, а також не було вжито заходів щодо усунення порушення, то при повторній перевірці, штраф збільшується до 1000 руб. або ж горе-водія чекатиме арешт у вигляді 15 діб.

Добавити коментар

Your email address will not be published.