Штрафи за порушення ПДР. Новий закон 2021 р.

Зміни за порушення ПДР в 2021р

За кермування на підпитку та перевищення швидкості тепер доведеться платити набагато дорожче. Парламент збільшив штрафи за перевищення швидкості більш як на 50 км/год. тепер треба сплатити 1700 грн, за втечу з місця ДТП – 3400 грн. ВР ухвалила закон №2695 “Про посилення відповідальності за порушення ПДР”. Як підтримали депутати пропозицію поліції: зупиняти водіїв без причини, а для профілактики і перевіряти тверезі вони чи не тверезі ми опишемо далі.

Новий закон про штрафи. І що не прийняли

Чи ухвалить більшість обранців цей закон? Чи з’явиться 11 підстава для правоохоронців, які наполягали на тому, щоб їм дали можливість зупиняти авто для профілактики. А це значить, що в певну пору доби з 22-00 до 8-00, а також на вихідні дні вони мали можливість зупиняти і перевіряти водія на драгері, чи не є він в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. І власне проти цього пункту виступали водії та експерти, а також деякі нардепи. Тож попри те, що ця правка була підтримана профільним комітетом, але в останній момент за згодою монобільшість вирішили забрати її з тексту нового Закону №2695. Саме через це усі депутати підтримали та натисли на зелені кнопки – “За!” 325 голосів.

Штрафи за порушення ПДР в Україні 2021

  • Тож, яку суму передбачили за перевищення швидкості понад 50 км/год. Пропонувалося, що буде 3400 грн, але зменшили вдвічі – до 1700 грн.
    Нагадаємо, водії, які сплатять протягом 10 днів то буде половина суми від штрафа – 850 грн.
  • Якщо водій зник із місця ДТП, то йому доведеться викласти 3400 грн.
  • А ось найбільші штрафи доведеться сплатити тим, хто любить сідати за кермо на підпитку. – Якщо це трапилося вперше – 17000 грн., а також на рік позбавлення права кермування авто. Вдруге попався – 34000 грн. і вже 3 роки не зможе сісти в свою автівку. Якщо це станеться в 3-є, тоді вже 51000 грн. і до 10 років позбавлення водійського посвідчення.

Про що говорять народні обранці, і що змінить цей закон

Переважно більшість адміністративних протоколів, які складалися поліцейськими на нетверезих водіїв за статтею 130 КУпАП просто не доходять до розгляду в суді. Тому тепер збільшиться термін розгляду справи від 3 місяців до 1 року. Окрім цього посилилась кримінальна відповідальність за скоєння ДТП у нетверезому стані.

“У разі якщо вчиняється ДТП за участю п’яного за кермом і є жертви – це кримінальна відповідальність.

І п’яному водію не можливо буде уникнути відповідальності:

– по малозначності,

– не можливо буде піти на умовно дострокове звільнення,

– не можливо буде зменшити суму штрафу.”

Денис Монастирський, голова комітету ВР з питань правоохоронної діяльності

Але важливо розуміти, що цим законом залишається незмінними пункт в правилах, де водій на прохання працівника поліції не зобов’язаний виходити із автівки, але вони можуть про це домовитися між собою. Цю норму вирішили відкласти на потім.

Окрім того, якщо поліцейський просить щоб водій тримав руки в полі зору, це не обов’язково має бути кермо, він може спокійно знімати дії правоохоронця на камеру, але в такий спосіб, щоб він розумів, що небезпеки для його життя немає.

І щодо поверхневого огляду авто. Про це також всі говорили та боялись протиправних дій зі сторони поліції. Але депутати залишили цей розділ без розгляду тобто, поліцейський зможе так само проводити лише поверхневий огляд авто, не зазираючи до багажника або в салон авто.

Автомобілі-Фантоми від Поліції в 2021 р.

І головною інновацією цього закону уже після підписання президентом є те, що на українські дороги виїдуть автомобілі – фантоми.

МВС України вже їх закупили.

В чому полягає їх суть. Вони будуть рухатись в дорожньому потоці і зможуть на швидкості фіксувати чи є перевищення швидкості в машин, які їдуть або в той самий бік або рухаються в протилежний бік . Авто будуть не марковані і в який спосіб це працюватиме, розказав

“Саме в цьому комплексі який встановлюється у машині – фантом надається змога фіксувати правопорушення безпосередньо у русі транспортного засобу і доречі треба зауважити Як у зустрічному так і в попутному напрямку в якому рухається фантом.

У випадку виявлення правопорушення поліцейський, який знаходиться в авто- фантом вмикають проблискові маячки- спеціальні сигнали синього та червоного кольору і авто правопорушника зупиняють. Водій притягується до відповідальності.”

Олексій Білошицький - заступник голови ДПП

Тож невдовзі українські водії житимуть уже в новій реальності з підвищеними штрафами та підвищеним контролем збоку поліції.

Добавити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *