Вас зупинила дорожня поліція: ваші права, дії

Ваши действия если Вас остановила полиция!

Кожен водій, сідаючи за кермо і вирушаючи в дорогу, хоче, щоб поїздка пройшла добре і гладко і, звичайно ж, не має бажання зустрічі з дорожньою поліцією. Але таких чудес не буває і водії досить-таки часто стикаються з ситуаціями, коли все-таки поліція зупиняє автомобіль, навіть буває, що без причини та протягаючи руку. Тим більше що такої кількості анекдотів про даішників-хабарників не могло з’явитися на рівному місці.
Однак кожен водій повинен бути обізнаним в даному питанні, щоб розуміти законно зупинив співробітник дорожньої поліції чи ні. А також вміти правомірно відстояти свою позицію, якщо не згоден з висунутими звинуваченнями.

Службовець Нацполіціі може зупинити машину тільки жезлом, за допомогою жесту руки і включеним проблисковим маячком синього або червоного кольору. Так само поліцейський зобов’язаний вказати спочатку на транспортний засіб, який зупиняє і на місце, де воно повинно зупинитися. Причини зупинки регулюються Законом України «Про Національну поліцію» стаття 35.

Дії поліцейського коли зупиняє автомобіль?

В обов’язки поліції і зокрема службовця, який зупинив водія входить:
• обов’язкове інформування водія про чітку причини, що послужила зупинкою з детальним поясненням;
• звернення до водія з поданням своєї особистості, співробітник Нацполіціі зобов’язаний назвати своє прізвище, посаду, звання та на вимогу водія показати в своїх руках посвідчення, щоб зупинений автовласник зміг з ним ознайомиться;
• мати на уніформі нагрудний знак з жетоном. Поліцейський ніяким чином не має права чинити перешкоди водієві вивчити інформацію з жетона або якось її зафіксувати.

Обов’язки водія

А ось водій транспортного засобу повинен мати при собі водійські права відповідної ТС категорії, реєстраційний талон на автомобіль, страховий поліс ОСАГО, якщо Ви звільнені від обов’язкового страхування законодавством, то тоді пред’явити поліцейському документи, що підтверджують цей факт.
Що стосується водіїв, у яких на автомобілі встановлена ​​табличка «Водій з інвалідністю», крім випадків з явно вираженою інвалідністю у водія або пасажира, повинна бути відповідна підтверджуюча документація.
Водії маршрутних таксі при собі повинні мати розклад і схему маршруту.
Автомашини, що використовують спеціальні сигнальні або звукові пристрої повинні мати дозвільні документи, видані уповноваженим органом Міністерства внутрішніх справ України.
Використання під час рух маячка оранжевого кольору на важких авто має підкріплюватися дозволом, який видається уповноваженим підрозділом Нацполіціі.

Обов’язки водія ТЗ починаються з моменту зупинки транспортного засобу співробітником поліції. Власник автомобіля зобов’язаний на прохання співробітника Нацполіціі пред’явити документи, перераховані вище. Не чинити опір при огляді автомобіля, його комплектності, номерних знаків, технічної справності і т.д.

Коли водій зупиняє автомобіль на прохання співробітника правоохоронних органів ні в якому разі не варто ігнорувати ПДР.

Зупинити автотранспорт з чітким виконанням правил дорожнього руху, зокрема необхідно:
• включити світлову аварійну сигналізацію;
• здійснити зупинку свого автомобіля тільки в спеціально відведеному місці або за межами дороги;
• при відсутності перерахованих вище місць зупинитися можна тільки у правому краю проїзної частини, щоб не створювати незручностей учасникам дорожнього руху;
• ні в якому разі не ігнорувати вищевикладені пункти тому як, якщо під час перевірки поліцейським виявиться, що автомобіль ускладнює дорожній рух його учасника або зупинений в місцях, призначених для стоянки людей з інвалідністю, або не призначених для зупинки взагалі (мости, залізничні переїзди, на небезпечних поворотах, тунелях) транспорт можуть відправити на штрафмайданчик.

А ось протягом бесіди зі співробітником поліції водій може залишатися в своїй машині, при цьому, опустивши скло з боку водія. Виходити з транспортного засобу водій повинен тільки в обставинах, якщо інспектор запідозрив його у вживанні алкоголю або наркотичних речовин, якщо є підозра про вчинення або причастя до якого-небудь правопорушення, оформлення документів, є потреби усунути технічні неполадки автотранспорту або для надання допомоги іншим водіям або пасажирам .
Співробітник Нацполіціі не має права перевіряти законно перебуває ТЗ в Україні чи ні. А водій в свою чергу може убезпечити себе, фіксуючи все за допомогою технічних пристроїв, правоохоронець не має права забороняти вести фото або відеозйомку. А це не буде зайвим, якщо Ви побачите можливість протизаконних діянь з боку співробітників поліції.

Найоптимальнішим варіантом для водія, якого зупинили правоохоронці, зберігати спокій, проявляти повагу і, безумовно, досконале знання своїх обов’язків і прав.

Добавити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *