Авто з Америки. Як купити.

Авто з Америки. Розмитнення. Купівля. Доставка

Американський ринок вживаних автомобілів найбільший в світі. Він щороку приваблює покупців заманливими пропозиціями: низькими цінами на авто, широким вибором різних машин від Forda до Cadillaca і іншими перевагами, серед яких можна виділити:

 • Чудовий дизайн і високий рівень “зборки”, це обумовлено тим, що в Америці кожна автомобільна компанія хоче зробити кращий товар для своїх покупців;
 • Вартість автомобіля з США навіть з урахуванням доставки і розмитнення залишається низькою.

І з огляду на вище перераховані плюси немає нічого дивного в тому, що українці віддають перевагу автомобілям з-за океану. І ще плюс до того був прийнятий закон 8487 і 8488, про зменшення акцизу, що зробило покупку автомобіля з Америки ще простіше.

Також при покупці авто з США є свої мінуси:

 • Дуже поганий стан машин, всередині може бути багато крихт, брудний салон та досить-таки часто прокурений. Дуже багато машин-утопленників;
 • Також при виборі авто ви зможете оцінити його тільки по фотографіях. Не завжди показують стелю зсередини. Правда є багато людей, які за гроші (200 $) можуть зняти Вам відео або ще більш детально пофотографувати авто якого Ви хочете купити;
 • Мінус в доставці. Доставка морем йде 3 місяці. Можуть пошкодити автомобіль при завантаженні, перевезенні в порт;
 • Не купуйте в “перекупів”. Недобросовісні люди купують за копійки в страхових компаніях сильно биту машину лагодять дешевими запчастинами, фотографують і виставляють на продаж накидаючи при цьому 3000-4000 $

Як купити і доставити автомобіль з США в Україну

Найпоширенішим способом купити авто з Америки вважається відвідування стоянки автомобілів, спеціального аукціону. Такі стоянки є практично у всіх штатах і туди привозять автомобілі, побувавши в ДТП або ті одиниці, які були вилучені у власників з якихось причин.

В ідеалі купити автомобіль ближче порту! Дешевше буде доставка.
Ще одна порада: дешевше доставити до порту залізницею, ніж лафетою.

На таких аукціонах можна відшукати безліч різноманітних марок і автомашин самого різного стану. Деякі можуть бути пошкоджені значно, інші можуть мати тільки подряпини, з якими легко можна впоратися на СТО.

Для замовлення потрібно в першу чергу визначитися з моделлю і маркою машини. Після чого на аукціоні оплатити всі необхідні збори і оформити документи (Аукціонний збір приблизно і оформлення документації 750 $ від кінцевої вартості лота). Потім обраний автомобіль буде відправлений у найближчий порт, де його занурять в спеціальний контейнер і на поромі відправлять до Одеси. Ціна перевезення розраховується з урахуванням типу кузова примірника і відстані, отже транспортування кроссовера вийде дорожче.

Якщо ви хочете придбати машину, привезену з США в Україну потрібно вдатися до послуг професійного дилера. Так як дані професіонали давно в цьому бізнесі і допоможуть новачкам обійти всі «підводні камені». Підкажуть, як правильно відкрити рахунок в іноземному банку, перевести гроші для придбання автомобіля. Посприяють доставці в порт, вантаження в контейнер і транспортування до кінцевого пункту призначення. Тому краще убезпечити себе, свої фінанси і дорогоцінний час.

Аукціони

У число найпопулярніших аукціонів входить Copart, він був заснований в 1982 році і спочатку спеціалізувався на аварійних машинах. Однак сьогодні в США відкрито близько 160 офіційних представництв, щороку продають понад 6 млн автомобілів по всьому світу.

Аукціон iaai (Аяяй) також в основному займається пошкодженими і уживаними автомобілями.

А вот аукціон MANHEIM (Манхейм) пропонує покупцям нові та вживані автомашини.

На аукціонних майданчиках можна купити автомобілі від фінансових, банківських установ, страхових компаній, дилерів, та й від приватних осіб.

Всі представлені транспортні засоби проходять ретельну перевірку співробітниками аукціону. Після чого надається повна інформація про характеристики моделі, її технічний стан, пробігу, реальні фото машини. І все це можна легко відшукати на офіційних сайтах аукціонів автомобілів.

Майданчики аукціонів дають можливість вибрати вподобану модель, не виходячи з власного будинку, через інтернет.

Розмитнення авто з США

25 листопада 2018 року набули чинності закон, який змінив правила оподаткування акцизним збором. Під цей закон потрапили і розмитнення автомобілів з Америки. Зміни торкнулися зокрема покупців машин, об’єм двигуна, яких доходить до 3 л. У них йдеться про зменшення суми акцизу, а саме вона ставатиме менше пропорційно року випуску автомобіля, чим машина старша, тим і ціна більша і навпаки.

Закон, який почав діяти з січня цього року звільнив від сплати ПДВ і митних зборів покупців електрокарів до 2022 року.

При розмитненні авто купленого в Америці потрібно сплатити певні митні платежі, а саме:

 • Податкову ставку (акциз);
 • Мито, яка дорівнює 10% від вартості машини;
 • ПДВ, що становить 20% від загальної суми вартості авто, митного збору та акцизу;
 • Послуги фахівця, що оформляє розмитнення – 600 $.

На 1 одиницю ТЗ встановлюється базова податкова ставка, яка залежить від об’єму двигуна і типу авто і дорівнює:

 • Для дизельних машин об’ємом двигуна до 3,5 літрів – 75 євро, понад 3,5 л – 150 євро;
 • Для бензинових транспортних засобів об’ємом двигуна до 3 л – 50 євро, більше 3-х літрів – 100 євро.
  Податкова ставка для певного автомобіля розраховується за такою формулою:

Податкова ставка = Базова ставка * До віку * До двигуна

Розрахувати вартість машини з Америки, можна підсумувавши вартість автомашини, аукціонний збір і доставку. Калькуляція проводиться на основі експортної декларації, документа, що свідчить про надходження оплати та інвойсу на покупку ТЗ в США.

При всьому при цьому важливо враховувати відомості про ціну на аналогічний автомобіль в належному стані в країні вивезення. У число документів, які підтверджують покупку, входять дані про дату покупки, відомості про покупця, рік випуску ТЗ, дата здійснення покупки, номер двигуна, шасі та кузова.

Добавити коментар

Your email address will not be published.