Як купити та розмитнити авто з Польщі в 2020 р.

VW Golf V розмитнити з Польщі

На даний час така ситуація склалась, що самому купити авто з-за кордону та розмитнити буде дешевше, ніж купити такий в Україні. Тому створюються і працюють багато компаній, які займаються купівлею, розмитненням та підбором автомобіля з-за кордону (з Європи або з США), а також надають послуги пригону автомобіля під ключ.

Основні послуги, які надають ці компанії — підбір авто, огляд на місці та транспортування автомобіля до України, поїздка зі спеціалістом до Європи для підбору авто. Також багато людей і фірм займаються шахрайськими діями, тож надійніше та економніше буде самостійно вибрати й привезти автомобіль з Європи. І ми спробуємо вас переконати в цій статті.

Як і де придбати автомобіль за кордоном? Етапи розмитнення в Україні, документи необхідні для розмитнення, чи вигідно купувати авто за кордоном?

Основні етапи купівлі та розмитнення авто з-за кордону.

 • Пошук автомобіля на іноземних сайтах
 • Дорога до країни де будете купуватись авто
 • Пошук та огляд автомобіля на авторинку або у власника
 • Оформлення автомобіля в Польщі
 • Розмитнення транспортного засобу на кордоні або на митних постах в містах України
 • Реєстрація транспортного засобу та отримання українських номерних знаків

Пошук авто в інтернеті

Подивитися автомобілі та прицінитись можна на польських сайтах: olx.pl та otomoto.pl. Зазвичай продавці вказують там номер телефону по якому можна дізнатись про авто більше.

В Польщі є багато маленьких автомобільних ринків, але ціни там вище ніж в оголошеннях на сайтах olx.pl та otomoto.pl

Ми з вами розглянемо Volkswagen Golf 5 2004-2007 року випуску. Націлимо наші пошуки на Варшаву.

Їхати чи летіти

До Варшави можна дістатись автобусом або літаком:

 • Квитки на автобус у Варшаву з Києва будуть коштувати від 603 грн. див. фото 1.
 • Квитки на літак з Києва до Варшави будуть коштувати від 1079 грн. бюджетною авіакомпанією Wizz Air. див. фото 2.

Ціна на автобус з Києва в Варшаву
фото 1

Ціна на білет Літаком з Києва в Варшаву

фото 2

Тривалість польоту — півтори години. Тривалість поїздки на автобусі приблизно 16 годин, залежно від того скільки часу втратите на кордоні.

Пошук та огляд автомобіля на авторинку або у власника

На сайтах olx.pl та otomoto.pl вибираємо автомобіль який нас цікавить наприклад Volkswagen Golf 5. Найкраща ціна буде на автомобіль в якого закінчується технічний огляд. Дзвонимо продавцю, домовляємось про зустріч, обов’язково потрібно знати польську мову.

Послуги спеціаліста який перевірить авто будуть коштувати від 100 євро, ми оглядати авто будемо самостійно. В Україні через aliexpress.com ми придбали товщиномір AlloSUN марки ЕМ2271, тому перевіряємо лакофарбове покриття за допомогою нашого приладу, оглядаємо зазори деталей, внутрішній стан авто (стан керма, сидінь, потолка).

На що звернути увагу при виборі авто Golf 5

Продавці будуть запевняти, що автомобіль не фарбувався не попадав в ДТП, оригінальний пробіг на тахометрі, але усе це потрібно перевіряти. Ми будемо розглядати авто для розмитнення Volkswagen Golf V 2005 р. вартістю 2500 $.

Volkswagen Golf V 2005 року. З бензиновим двигуном об’ємом 1,6 л. Коробка передач — механічна. Пробіг — 180000 км.

Оформлення автомобіля в Польщі

Купуючи авто в Польщі підписується UMOWY KUPNA/SPRZEDAZY SAMOCHODY та оплачується фактура податок (VAT) з внесенням оплати, зазначеної в умовах продажу.

Продавець передає новому власнику такі документи:

 1. Карту т.з. (це важливий документ, в якому міститься вся інформація про авто і всіх власників).
 2. Техпаспорт на автомобіль.
 3. Страховий поліс.

Після покупки автомобіля його слід обов’язково зареєструвати протягом 30 днів.

Для реєстрації автомобіля, слід звернутися до відділу реєстрації автотранспорту в уженді за місцем реєстрації та внести податок в розмірі 17 злотих.

Перелік документів для реєстрації авто в Польщі:

 1. Фактура податок на додану вартість (VAT) для підтвердження, що автомобіль у вашій власності (договір купівлі-продажу, обміну, дарування, та інші.)
 2. Техпаспорт на авто з дійсним терміном техогляду.
 3. Паспорт та віза.
 4. Старі реєстраційні номери.
 5. Підтвердження тимчасового перебування в Польщі – віза, карта побита (до тих пір буде дійсний техпаспорт).
 УВАГА! В договорі купівлі автомобіля мають бути вписані всі власники автомобіля – дані мають збігатись з даними технічного паспорта.

Реєструючи вживаний авто в Польщі, потрібно заповнити декларацію PCC-3 та оплатити податок (podatek od czynności cywilnoprawnych) – 2% від вартості авто, протягом 14 днів з дня підписання договору про купівлю.  Якщо продавець являється ПП і видає фактуру податок на додану вартість (VAT), то в такому випадку цей податок сплачувати не потрібно.

Після подачі цих документів видається тимчасовий техпаспорт, термін дії якого складає місяць, а після 2-3 тижнів можна отримати вже постійно діючий.

Якщо авто було зареєстрований в цьому ж самому місті, тоді старі номерні знаки можуть бути залишені, вартість реєстрації коштуватиме 81 zł, в іншому випадку при оформленні нових реєстраційних номерних знаків вартість буде становити 180,50 zł (сюди входить мито, наклейка легалізаційна, номерні знаки, техпаспорт та тимчасовий дозвіл). Також потрібно буде поновити автоцивілку.

Згідно з законами про страхування авто, продавець повинен в обов’язковому порядку повідомити страхову компанію прo продаж транспортного засобу, а покупець – оновити страховий поліс.

Розмитнення авто на кордоні або на митних постах в містах України

Заздалегідь потрібно знайти брокера в Україні, договір оформляти з ним необов’язково. Послуги брокера становлять від 200 $ до 400 $. Після купівлі, коли вже відомі характеристики автомобіля потрібно зв’язатися з ним і надіслати документи на авто із даними власника для оформлення документів на розмитнення.

Брокер потрібен обов’язково: вони грають велику роль в розмитненні, яку вартість авто напишуть так і митниця порахує, в них є доступ до програм з цінами на авто і знають усі нюанси по розмитненню.

Приблизно розмитнення Golfa V 2005 року бензин буде становити 2105 €. Акциз 1200 €, мито 138 € ПДВ 768 €. У пенсійний фонд (3 – 5% від вартості) потрібно платити при реєстрації автомобіля у МРЕВ.

Ось державний сайт на якому можна прорахувати розмитнення вашого автомобіля https://calc.customs.gov.ua/

Коли брокер вам скаже повну вартість розмитнення Ви повинні будете проплатити ці гроші, краще через Privat24 (продумайте цей крок щоб хтось проплатив, бо на кордоні це буде важче зробити).

Обов’язково після оплати вартості розмитнення авто брокер має надіслати номер попередньої митної декларації.

Розмитнення транспортного засобу на кордоні

На митниці автомобілі які везуться в Україну для розмитнення, затримуються довше і для них діє окрема черга та окрема стоянка.

Можуть чекати до 2-ох днів, залежить скільки машин в черзі, тож варто запастися їжею і терпінням, оскільки ні кафешок ні магазинів там нема.

Дочекавшись черги працівник митниці фотографує транспортний засіб, перевіряє технічний стан автомобіля, показники одометра, кількість подушок безпеки, наявність аудіо пристроїв, після чого видає акт огляду. З актом огляду т.з до митного посту, який зазначений у попередній митній декларації.

Розмитнення на митних постах в містах України

Законодавство України дозволяє провести процедуру розмитнення автомобіля у будь-якому митному пункті України.

Приїхавши на митний пост пишеться заява про погодження оплати митних послуг. Митний інспектор має внести в базу інформацію про автомобіль. Далі оформлення. В завершені отримуємо документи, що автомобіль розмитнений.

Вартість послуг митниці приблизно 1000 грн. Умови на митних пунктах в містах України значно кращі, ніж на кордоні.

Реєстрація транспортного засобу в сервісному центрі МВС

Автомобіль уже рахується як розмитнений, залишається лише зробити сертифікат відповідності, який коштує від 1500 грн. та зареєструвати авто, отримавши українські номерні знаки в МРЕВ (ціна послуги становитиме 581 грн.).

Висновок

Отже, Volkswagen Golf V 2005 р. разом з розмитненням, усіма реєстраціями, брокером та дорогою обійшовся в:

Golf V 2005 р. (2500 $) + розмитнення (2350 $) + зняття з обліку в Польщі (50 $) + митниця (40 $) + Сертифікація (100 $) + дорога туди й назад на авто з проживанням (200 $) = 5240 $.

В Україні автомобіль у такій же комплектації коштує 6000 $.

Економія в 760 $, ДумайТЕ чи вартує тих коштів Ваш потрачений час!

Добавити коментар

Your email address will not be published.