Чого чекати власникам «євроблях» в травні 2019 року?

Що буде з бляхами?

Після повного закінчення пільгового періоду – 25% знижки на акцизний податок, для власників авто на європейских номерах в силу вступить новий закон, згідно з яким посилиться відповідальність за порушення терміну тимчасового ввезення транспортних засобів (не розмитнених автівок). Водіїв «євроблях» каратимуть штрафами та навіть відправленням автомобіля на штраф-майданчик.

Власники таких транспортних засобів не зможуть передавати їх в користуванням іншим особам, не зможуть розбирати на автозапчастини та використовувати в своїй підприємницькій діяльності, зокрема в якості таксі. Якщо ж правопорушника виявлять йому загрожуватиме грошове стягнення у розмірі 34000 грн.

Чого чекати від поліції?

Поліцейські будуть штрафувати правопорушників з 24 травня від 8000 до 17000 гривень. Співробітники митниці введуть ще більш жорсткіші штрафні санкції.
Від терміну прострочення напряму буде залежати сума штрафу, вона може сягнути 17000 грн. разом затриманням на певний час автомобіля. В працівників правоохоронних органів буде доступ до інформації в автоматичному порядку про всі транспортні засоби на іноземних номерних знаках та легко зможуть відслідковувати час перебування «євробляхи» на території України.

Поліцейські на даний момент в повну силу готуються до боротьби с порушниками на «еврономерах». Також він заявив, що правоохоронці знаходяться на фінальному рубежі підготовки. Залишилось допрацювати систему автоматичного обміну інформацією з прикордонниками та митниками. Такий доступ до системи дає можливість поліції спокійно визначати правопорушників і притягувати їх до відповідальності на місці, оскільки в базі буде знаходитись вся інформація про правопорушення та його автомобіль. В Закон України “Про національну поліцію” була додана десята причина для зупинки автомобіля – перевірка на можливі порушення транспортного засобу на іноземній реєстрації.
заступника начальника департаменту патрульної поліції Олексія Георгійовича Білошицького

Правоохоронцям прийдеться власними силами фіксувати правопорушення і зупиняти транспортні засоби, так як камери TruCaM не будуть фіксуватися в автоматичному або напівавтоматичному режимі даний вид правопорушення.
Також за словами Білошицького поліцейські повинні будуть зупинити автомобіль, перевірити документи водія і тільки тоді прийняти рішення про притягнення можливого правопорушника до відповідальності. За перше правопорушення штраф буде складати 8500 грн. За наступне – правопорушник буде відповідати в суді. Тимчасове затримання транспортного засобу в новому законі не прописано. Інші процедури вже передбачені митним кодексом і знаходяться в розпорядженні митників.

В Нацполіції не виключають співпраці з митними органами по питанням, які зв’язані з «євробляхами».

Що стосується кількості транспортних засобів на іноземних номерах в Україні, то по словам аналітиків їх приблизно 350000 одиниць.
Патрульні поки що не відкривають усіх карт та не говорять чи достатньо ресурсів для масштабного рейду по «євробляхам». Технічних засобів цілком достатньо. На початок цього року в поліції було зареєстровано 1876 автомобілів більшість серед яких Toyota Prius та Mitsubishi Outlander. Тому в разі гострої необхідності наздоганяти правопорушників є на чому.
На початок цього року в поліції було зареєстровано 1876 автомобілів більшість серед яких Toyota Prius та Mitsubishi Outlander
А людського ресурсу тобто представників Феміди для розгляду величезної кількості справ, штрафів, клопотань про вилучення транспортних засобів може не вистачити. В цьому вбачається лазівка на можливу безкарність.

А для випадків, коли автомобіль все-таки буде вилучено на штрафмайданчик, то власник може його повернути тільки за умови сплати всіх виписаних штрафів та послуг стоянки та евакуатора. Або в разі винесення судового рішення на користь автовласника.

Добавити коментар

Your email address will not be published.