Оформлення допомоги при народженні дитини не виходячи з дому

єМалятко - допомога при народженні дитини

30.03.2017 року ми зробили крок вперед до світу автоматизацій. Саме цього дня почила діяти Е-послуга оформлення допомоги на дитину (при народженні). Міністерство соцполітики спільно з Міністерством юстиції та Державним агентством з питань електронного урядування зробили можливим оформлення такої допомоги через Єдиний портал державних послуг “Дія”.

Уже сьогодні, нововведенням скористалися в усіх регіонах України (дані Держагенства). Більшість сімей високо оцінили роботу електронного сервісу. Адже на порталі достатньо легко авторизуватися і заповнити необхідну форму (є підказки під час оформлення). Також варто відмітити, що 1/3 частиною всіх заявників виявилися чоловіки.

Необхідність нововведення

До початку роботи онлайн-платформи, оформлення допомоги вимагало особистої присутності в органах соціального захисту населення. Також необхідно було зібрати велику кількість різних довідок.

Отже, перехід на новий етап обслуговування став можливим, завдяки впровадженню Е-послуги. Подати документи на порталі можна 24/7. Маючи електронний цифровий підпис (ЕЦП), рішення щодо розгляду вашої заявки будуть надіслані на електронну пошту. Варто відмітити, що відсутність такого підпису не стане перешкодою при подачі заявки. В такому випадку є можливість відправити всі документи для попереднього розгляду. Це значно скоротить ваше перебування в органах соцзахисту під час особистого відвідування. Зазначимо, що у 2016 році майже 400 тисяч українців згаяли купу часу, перебуваючи в даних установах.

Для простоти отримання допомоги на дитину (при народженні), також зменшено об’єми паперів, що необхідно пред’явити. А саме, свідоцтво про народження дитини, спеціалісти управлінь мають самостійно переглянути у реєстрі актів цивільного стану.

Оформлення допомоги через послугу “єМалятко”

З 1.03.2021 року сайт https://e-services.msp.gov.ua припинив роботу. Надалі така функція активна на порталі https://diia.gov.ua/services/yemalyatko. Зареєструватися на сайті можливо, використовуючи ЕЦП (електронний цифровий підпис).

Від початку авторизації до моменту виплати коштів має пройти лише 4 етапи, а саме:

 1. Заповнення електронної форми, що розміщена на сайті.
 2. Подача документів на розгляд (заява автоматично потрапляє до органів соціального захисту). А підтвердження дій здійснюється за допомогою електронного цифрового підпису.
 3. Перевірка документів та призначення допомоги (здійснює працівник соціальної установи).
 4. Отримання виплати на рахунок в банку або у відділенні «Укрпошти».

Ви не зможете отримати послугу онлайн, якщо:

 • свідоцтво про народження уже зроблено
 • медичне свідоцтво про народження форми 103/о (старий зразок видається в пологовому будинку)
 • народження дитини відбувалося поза пологовим будинком
 • народження дитини в межах іншої країни
 • батько або мати дитини є громадянином іншої країни
 • шлюб батьків укладений в іншій країні.

Як оформити ЕЦП

Якщо в батьків немає електронного цифрового підпису потрібно:
 • Звернутися до будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів (Перелік центрів – https://czo.gov.ua/ca-registry).
 • Заповнити реєстраційну форму, свої паспортні дані та ІПН. Вартість послуги становить приблизно 200 гривень, але може відрізнятися в різних центрах сертифікації ключів.
Користувачі Приватбанку можуть отримати ЕЦП безкоштовно в особистому онлайн кабінеті «Приват24» або у відділенні банку. Електронний ключ до підпису радимо зберігати на флешці.

Строки отримання виплат

Документи, подані на розгляд державному органу, мають пройти перевірку протягом 1 дня від моменту звернення. Рішення про призначення виплати надсилається на електронну пошту чи видається на руки (при особистому візиті). Отже, завдяки автоматизації такого процесу, заявники отримують рішення, у встановлені законом строки.

Переваги Е-послуги

Плідна співпраця Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції та Держагенства зробила оформлення допомоги можливим через Інтернет.

Основними перевагами є:

 • можливість, перебуваючи вдома, оформити виплату та отримати обґрунтоване рішення;
 • заявку можна подати кожного дня (цілодобово);
 • зменшено кількості документів, які необхідно надати.
При цьому варто зазначити, що до моменту активації такої послуги, необхідно було зібрати купу довідок, відвідати орган соціального захисту (мінімум 2 рази) і обрати для таких візитів лише будні дні.

Користуйтесь послугами порталу https://diia.gov.ua та отримайте задоволення від оформлення допомоги.

Добавити коментар

Your email address will not be published.