Особливості експлуатації трейлерів-будинків

Трейлер-будинок на колесах Mercedes

У країнах з розвиненим Караваннингом існує ціла мережа кемпінгів (Фінляндія, США), стоянок для мобільних будинків (трейлерів), де власники житлових причепів зможуть отримати весь комплекс необхідних послуг.

Йдеться про періодичну зарядку акумуляторів, поповнення запасів води, спорожнення баків зі стоками. У нас цими проблемами займаються самі власники, а системи життєзабезпечення трейлера дозволяють автономно проживати до 2 тижнів.

При установці житлового причепа на заміській ділянці з метою тимчасового проживання тут кількох людей, воду після задоволення побутових потреб зазвичай скидають в особливу канаву оснащену дренажем. Стоки з туалету утилізують різними способами, адже ці обов’язкові пристрої можуть бути касетними, торф’яними або біологічними. Сьогодні дуже популярні електричні туалети здатні перетворювати відходи в сухий компост, цінне добриво. Екологічно чисті речовини біотуалету не дозволять його вмісту завдати шкоди грунту.

Трейлер вигляд зсередини

трейлер-будинок на колесах всередині

Традиційний трейлер, не розрахований на холодну зимівлю, його потрібно оснащувати додатковими обігріваючими пристроями, що призведе до значних затрат електроенергії. Утеплені «скандинавські версії» мобільних будинків пристосовані до суворої зимової експлуатації (сильних морозів). Тут газові обігрівачі доповнені електричними приладами і потужними бортовими акумуляторами. Може також застосовуватися тепла електрична підлога, а в найрозкішніших трейлерах використовують рідинне опалення трубками з гликолем.

Трейлер-будинок на колесах Mercedes

 

Більшість сучасних житлових причепів, трейлерів забезпечені вельми енергоємним електричним підігрівом від мережі з напругою в 12 В, а під час зимової експлуатації гріти доведеться також і резервуар для стоків. У випадку з не опалювальним трейлером розумніше злити всі його рідини, як чисті, так і стічні води. Коли господарі збираються тривалий період використовувати мобільний будинок в стаціонарному режимі, вони виводять всі його комунікації назовні і з’єднують їх із зовнішніми мережами. Іноді причіп оснащують розбірною терасою (ганком).

Трейлеру, встановленому на ділянці надовго по суті вже не потрібні колеса, тому їх найчастіше знімають. Стаціонарними опорами для цього житлового причепа можуть стати міцні блоки з бетону або спеціальні конструкції телескопічного типу. Власнику мобільного житла «зі знятими колесами» таким чином, вже не доведеться переживати за його викрадення та механічне пошкодження самих коліс. Як тільки настане теплий період, і все сімейство знову потягне в мандри разом з будинком, досить встановити колеса назад і в дорогу.

Добавити коментар

Your email address will not be published.