Система фотофіксації порушень ПДР. Як працює і кого будуть штрафувати?

комплексна автоматизована система контролю автомобільних доріг (КАСКАД)

З літа 2020 року в Україні офіційно працює комплексна автоматизована система контролю автомобільних доріг (КАСКАД). На 1 жовтня система фотовідеофіксації порушень ПДР встановлені тільки на Київщині. Ціна одної такої КАСКАД складає 970 000 грн.
Установлені вони на ділянках, де часто трапляються аварії. Перед ними обов’язково встановлюється дорожній знак 5.70. Фотофіксація порушень ПДР.
Дорожній знак 5.70. Фотофіксація порушень ПДР.
Ця система фіксує правопорушення, ідентифікує автомобіль по реєстраційному номеру, витягує інформацію про транспортний засіб з різних баз даних.
Далі формується лист – постанова про адміністративне правопорушення ПДР від імені Департаменту патрульної поліції із фотографією, днем скоєння порушення, інформацією про автомобіль та квитанцією про сплату адміністративного штрафу.

Постанова у справі про перевищення швидкості

Постанова у справі про адміністративні правопорушення оформлюється на власника транспортного засобу або на користувача авто (належного користувача), який буде відповідати перед Законом за порушення правил. Призначити користувача авто можна в сервісних центрах МВС (колишный МРЕВ) або в Онлайн-сервісі, який доступний в електронному кабінеті водія.

Впродовж 3-ьох днів від дати скоєння правопорушення постанова буде вручена порушнику. На Оскарження дається законом до 10-ти днів.

За перевищення швидкісного режиму в Україні діють покарання у вигляді ШТРАФУ:

  • більше на 20 км/год від встановлених обмежень – 255 грн.
  • на 50 км/год – 510 грн.

УВАГА! Погрішність комплексної автоматизованої системи контролю автомобільних доріг до 3 км/год.

Якщо суму штрафу оплатити до 10 банківських робочих днів від моменту отримання постанови, то вона зменшиться в 2 рази. Тобто, якщо Вам прийшла постанова з штрафом на суму 510 грн, потрібно оплатити 255 грн.
У разі не сплати штрафу протягом 30 днів від моменту набуття чинності постанови, відкривається виконавче провадження. Якщо платежу за штраф не було у встановлений термін – сума збільшується в 2-а рази. При оскарженні постанови в суді ці терміни тимчасово зупиняться.
Оплатити по штрафу за перевищення швидкості потрібно від 127 грн. до 510 грн., а ось оскаржити лист-постанову в суді: судовий збір по адміністративним справам складає 420 грн.
Юристи радять відноситись до постанови, які зафіксувала система “КАСКАД” з обережністю, так як виконавча служба може накласти арешт на банківські рахунки, і коли сума штрафу до 200 гривень.

Про порушення ПДР, яке зафіксоване системою КАСКАД Ви дізнаєтесь:

1) СМС-повідомленням або листом на електронній пошті, якщо є така інформація в базі даних МВС
2) в особистому кабінеті додатку ДІЯ;
3) лист-постанова приходить на почту за місцем реєстрації правопорушника;
4) від співробітників митниці при виїзді за кордон.

Добавити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *