Виїзд за кордон на авто з ГБО. Що треба знати

На власному авто за кордон

Відпустки ще в самому розпалі і багато ще тільки планують виїхати на довгоочікуваний відпочинок. У тому числі за кордон на власному авто, однак, не всі знають чого варто очікувати від такої поїздки на автомобілі з газобалонним обладнанням. Тому перед тим як виїхати за кордон на такому транспортному засобі (ТЗ) необхідно розібратися в основних нюансах.

Перед поїздкою важливо провести ретельне технічне обслуговування машини, і особливу увагу приділити ГБО. Тому як непередбачена поломка під час мандрівки – це завжди великий стрес, та й до того ж вартість подібних послуг за кордоном у рази перевищує наші.

Також у багатьох водіїв ТЗ з газобалонним обладнанням перед дорогою виникає маса сумнівів щодо того як ставляться до таких авто за кордоном, чи не буде проблем і т.п. Не варто сильно переживати з цього приводу, тому що за кордоном, до автомобілів, які їздять на газу цілком лояльне ставлення, практично таке, як і у нас. На кордоні ніхто не задає ніяких питань, найголовніше наявність техпаспорта з позначкою того, що ТС оснащено газобалонним обладнанням. А, для того щоб перестрахуватися можна прихопити ще інші документи, що вказують на коректний монтаж ГБО. Ще доведеться вказати в анкеті точну кількість основного пального в баку, тобто ще для ГБОшніков потрібно вказати кількість літрів газу.

Коли перейшли межу кордону, вже нема чого боятися, і не варто чекати неприємностей з кожного кута. Найкраще насолоджуватися поїздкою, але не забувати про дорожніх знаках. Це дуже і дуже важливо. Тому як існують такі тунелі, в які заборонено в’їзд на ТЗ з газобалонним обладнанням, також є і такі парковки. Отже, уважність в дорозі буде аж ніяк не зайвою.

Розміщення газових заправок в Європі

І наостанок плануючи поїздку потрібно заздалегідь обміркувати маршрут і відзначити для себе заправки.

Рекомендуємо сайт www.mylpg.eu, де Ви зможете подивитися розміщення газових заправок LPG на карті і чи є вони взагалі в країні. Наприклад в Фінляндії тільки метанові заправки CGN і знаходяться вони в основному на півдні країни – Гельсінкі, Тампере, Лахті.

LPG – пропанових заправок в Фінляндії немає!

В середньому вартість газу за кордоном становить 0,50 EUR/л, в Польщі приблизно така ж ціна на LPG як і в Україні 0,45 EUR/л, в Італії 0,61 EUR/л, а ось за літр бензину доведеться платити в 3 рази дорожче ніж за літр газу. Також необхідно підготувати перехідник для заправки газу, оскільки на закордонних заправках можуть бути абсолютно інші пристрої, що не підходять під «наші» виносні заправні пристрої. Тому щоб не шукати потрібний перехідник краще прихопити з собою.

Пристрій для заправки газу

Також обов’язково газ має бути вписаний в технічний паспорт. Краще взяти з собою акт технічної експертизи про відповідність конструкції та технічного стану переобладнаного транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху (тут…).

 

Технічний паспорт, переобладнане авто на газ

Якщо з документами все в порядку і Ви врахували всі вище викладені моменти, то Вам нема чого боятися за кордоном на авто з ГБО.

Добавити коментар

Your email address will not be published.