Як не отримати штраф від Поліції при фотовідеофіксації.

Звичайна та інфрачервона камера

Понад 2 500 000 порушників за півроку – така приголомшлива статистика зібралася від 1 червня 2020 року з дня запуску системи контролю швидкісного режиму в Україні.

Навіть є рекордсмени:

– Одне авто за тиждень перевищило швидкісний режим 28 разів.

– Водій рухався трасою Київ – Харків зі швидкість 210 км/год.

– У Києві одна з автівок їхала зі швидкістю 288 км/год.

Українські автомобілісти продовжують порушувати ПДР, але платити штрафи не хочуть, тому багато хто вдається до хитрощів. Чого тільки не вигадують аби уникнути покарання та не потрапити під приціл камер на дорогах.

Про автомобільні хитрощі

По перше водії намагаються скрити номерні знаки та вигадують для цього дуже багато різних хитрощів, вони заклеюють букви та цифри на своєму автомобілі. Наприклад, букву С роблять буквою О і навпаки букву О роблять букву С. Штраф йде на іншу автівку або взагалі не зараховується. І дійсно в інтернеті чого тільки не знайдеш: від номерних рамок які автоматично перевертаються на зворотній бік, до магнітів, які притягують до номера різні металеві предмети, а при появі правоохоронців за допомогою пульта послаблюють дію магніту та скидають все зайве з номера.

Винахідники винайшли наноплівку, яка робить невидимим номер для камер фотофіксації. Для ока людини такий номер не викликає підозри. Плівка реагує лише на камери, що працюють в інфрачервоному спектрі або зі світловим спалахом. Водії про таку плівку чули, але придбати не поспішають.

За наліпку (наноплівку), яка клеїться на номерний знак автомобільному хитруну доведеться віддати майже 200 грн. Експерти стверджують, наноплівка – це гроші на вітер та без смислу витрачений час для приклеювання цієї наліпки. На даний час ця технологія не працює. Камери працюють в режимі відео та не реагують на всякі сіточки, що знаходяться на номерному знаку.

Однак система фіксації не проста та обвести її так просто не вийде.

Сама система автофіксації має функції аналізу номерного знаку, тому вона спрацьовує на ідентифікацію, і всі засоби, які вигадають водії – не працюють.

Якщо поліція піймає водія, який приховав свій номерний знак:

  • за перше порушення йому доведеться сплатити 170 грн.
  • за повторне – штраф збільшиться до 255 грн або на водія порушника чекають громадські робити з платним вилученням транспортного засобу.

Тож єдиний вихід дотримуватись правил і абсолютно легально в цьому помагає мобільний додаток – Програма Waze.

Як працює додаток Waze

Сама оптимальна програма для водіїв. Вона показує, де камери, де можна перевищувати, а де потрібно збавити швидкість.

Також про встановлення камер фіксації можна дізнатись тут.

Добавити коментар

Your email address will not be published.