Як вибрати дитяче автокрісло. На що звернути увагу при покупці

Автокрісло. Як обрати?

Дуже часто жінки відправляються в далеку подорож на авто зі своєю маленькою дитиною. Саме час замислитися про безпеку вашого чада. На що звернути увагу при покупці дитячого автокрісла?

Поради щодо придбання дитячого сидіння

 • Покупка дитячого автокрісла залежить від віку й ваги дитини.
 • Перевірити рівень безпеки, подивитися краш-тести та оцінку за них.
 • Важливо під’їхати до продавця з дитиною та автомобілем, щоб випробувати наявні моделі перед покупкою.
 • Визначитись із кріплення для автокрісла, які є в вашому авто. Кріплення системи ISOFIX забезпечить більшу безпеку Вашої малечі в порівнянні зі штатними ременями безпеки.
 • Дитяче сидіння повинно бути встановлено максимально щільно і стабільно знаходитись в транспортному засобі. Зокрема, для старих транспортних засобів, наприклад, кріплення довгих ременів може призвести до того, що автокрісло неможливо надійно застебнути.
 • Слідкуйте, щоб ремінці були максимально прямими і не складалися.
 • Зокрема, щодо дитячих сидінь слід перевірити, чи достатня довжина ременя в транспортному засобі для надійного кріплення сидіння. Якщо пояс занадто короткий для звичайного дитячого сидіння, можна встановити сидіння з окремою основою.
 • Моделі дитячих сидінь з напів-універсальним затвердженням (наприклад, дитячі сидіння з опорними ніжками) можуть бути встановлені не у всіх автомобілях. До цих продуктів додається перелік типів, за допомогою якого можна перевірити, чи можна виріб використовувати у власному транспортному засобі.
 • Завжди також дотримуйтесь інформації в інструкціях з експлуатації дитячого сидіння та в посібнику транспортного засобу
 • Обов’язково перед покупкою зверніть увагу на матеріал сидіння. Є сидіння з натуральних матеріалів –  бавовна або гіпоалергенна синтетика – краще для малюка. Через синтетичні матеріали дитина в автокріслі часто пітніє.

Звичайно, в покупця виникнуть додаткові питання під час вибору, не слід соромитися задавати їх. Мова йде про життя та здоров’я дитини, а чи є щось важливіше у світі?

Для безпечного перевезення дитини в автомобілі повинно бути надійне автокрісло. На які характеристики перш за все звернути увагу, та які є способи встановлення в транспортному засобі читайте далі. Розглянемо основні моменти такого важливого для безпеки малечі питання.

Види автокрісел

Перш за все, автокрісла розрізняють по типу кріплення до сидіння. Це можуть бути 3-х точкові ремені, або система жорсткого кріплення (її ще називають IsoFix). Перший варіант універсальний, він підійде до всіх авто, але не завжди крісло завдяки ньому фіксується жорстко та надійно. Тому краще вибирати IsoFix. Так, це придбання дорожче системи з ременями, але ж надійність понад усе. Та й про комфортне встановлення на будь-який тип сидіння також забувати не варто. Це, без сумніву значна перевага.

Усі автокрісла на ринку можна умовно поділити на категорії в залежності від віку, ваги та зросту дитини. Це допоможе зробити правильний вибір.

Групи автокрісел

Перша група 0+. Крісла даної категорії можна починати використовувати з народження дитини та до 15 місяців (або до 9 кг). Це переносне крісло, яке розміщують проти руху авто.

В наступну групу (групу 1) відносять крісла для малюків віком 9 місяців – 4 роки (від 9 до 18 кг). Встановлювати переноску рекомендують за напрямком руху.

Остання група 2-3 створена для дітей 3-12 років (до ваги 36 кг). Це крісло додатково кріпиться автоременем до сидіння.

Звичайно, можна знайти в продажі й, так би мовити, «проміжні» крісла для більш широкого вікового діапазону.

Порада. Найвигіднішою в плані терміну використання є група 2-3. Але найважливішою, звичайно, група 0+.

В продажі існують універсальні автокрісла, які поєднують характеристики всіх трьох груп. Це, частіш за все, моделі відомих американських брендів, використовувати які можна з народження і до досягнення дитиною 12-ти річного віку.

Популярні бренди

Основні характеристики визначені. Виникає питання про кращу марку. Про найкращі автокрісла ви можете прочитати тут. Розглянемо популярніші.

Britax Romer

Займаються виготовленням автомобільних крісел для безпечної поїздки дитини в автотранспорті. На ринку більше 40 років.

Автокрісло Britax-romer

Компанію створили два світових лідери Romer (німецький бренд) та Britax (британський виробник). Основна мета злиття компаній – створити максимум технологій та засобів для захисту дитини в авто. Відмінність цього виробника від інших в тому, що всі моделі проходять краш-тести та різні випробування на безпечність.

Особливої уваги серед продукції бренду заслуговують:

 • технологія безпеки SICT;
 • система, що пом’якшує різкий рух при зіткненні PivotLink, максимально знімає навантаження на грудну клітку, тазовий пояс та плечі малюка;
 • Досягнення цієї фірми в тому, що вона придає особливої уваги тестуванню, перевіряючи кожний свій виріб в різних умовах та ситуаціях.

Maxi-Cosi

Автокрісло Maxi Cosi

Концентрація виробництва зосереджена на моделях від народження та до 3 років. Серед багатьох моделей особливої уваги заслуговує крісло для новонародженого з додатковим захистом з боків. Кращими за відгуками покупців вважаються Cabriofix (0-3 роки) та TitanPro (до 12 років).

Recaro

Компанія розташована в Німеччині. В світі користується популярністю. На ринку більш ніж півсотні років, але з 2004 року почали займатися виробництвом дитячих автокрісел. Моделі відповідають всім нормам якості, визнані корисними для діточок, а також мають широкий ціновий діапазон.

Автокрісло Recaro

Слід зазначити, що  виробництві автокрісел Recaro беруть участь ортопеди, тому всі моделі мають анатомічно вірну будову. Тож хвилюватися за те що несформовані м’язи крихітки якось постраждають, не варто. Дитинка отримає велике задоволення від поїздки в такому комфортному кріслі.

На ринку представлені моделі:

 • Guardia – 0-15 місяців;
 • YoungSportHero – 9 міс.-12 років;
 • MonzaNova 2 Seatfix (від зросту 98 см та до 12 років).

BeSafe

Норвезька компанія є визнаним лідером у виробництві надійної та безпечної продукції для дітей. Основне завдання робітників – створювати безпечні, комфортні та якісні крісла, які повністю відповідають нормам захисту дитини під час дорожнього руху.

Автокрісло besafe

Найпопулярніші моделі:

 • iZi Go Modular i-Size (розроблено спеціально для мандрівників з народження та до 15 міс.),
 • iZi Up X3 Fix (призначене для дітей 3-4 років).

Cybex

Перш ніж допустити нову модель у продаж, вона проходить краш-тести, перевіряється на функціональність, безпеку. Але крім того, увага приділяється й оригінальному дизайну. Щоб привернути увагу споживача, виробник не жалкує ані сил, ані часу.

Авктокрісло Cybex

Тому впевненість в якості продукції така висока. Та ще одна перевага. Всі крісла універсальні. Використовувати їх можна як в авто, так і вдома. Це дуже зручно.

Перед покупкою конкретної моделі, Ви можете передивитись таблиці краш-тестів незалежних організацій, таких як ADAC. Таблиця найгірших результатів тестів автокрісел від ADAC.

Добавити коментар

Your email address will not be published.