Штрафи для євроблях. Як легалізувати авто на єврономерах

Легалізація в Україні автомобілів на іноземних номерах була введена одночасно із затвердженням законів про розмитнення. Закони № 8487 і № 8488 про нові податки на розмитнення автомобілів, а також про штрафи почав діяти 25.11.18 р.

Самі закони, на жаль, не наділені подібними інструкціями для розмитнення, якими можуть скористатися власники машин з єврономерами. Ми допоможемо розібратися, куди слід звернутися, які документи потрібно зібрати і з чого потрібно починати розмитнення “евроблях”.

Як розмитнити “евробляху”?

УКРІНФОРМ України радить відвідати спочатку митницю і мати в наявності:

  • Техпаспорт ТЗ;
  • Документи, що підтверджують право володіння автомобілем (договір купівлі-продажу або генеральну довіреність);

Належна служба для мита, де податок розрахують, використовуючи особливу формулу. Цим законом передбачена 50% пільга на розмитнення “евробляхи” в рамках найближчих дев’яноста днів з того моменту, як документ набув чинності. А саме, податкові поступки для автовласників, які розмитнили свої автомобілі за 2 місяці, складуть всього одну другу від загальної вартості. А водії, які будуть розмитнюватись через 3 місяці, повинні будуть сплатити за коефіцієнтом 0,75. Оскільки практично неможливо встигнути в настільки обмежений час, власники єврономерів називають це насмішкою.

Поетапні дії для розмитнення євроавтомобілів

Етап 1. Для розмитнення на території України свого автомобіля, необхідно бути його власником. У разі відсутності документа, що підтверджує цей факт, автомобіль потрібно буде зняти з обліку, а зробити це необхідно в країні з якої автомобіль був пригнаний.

Трапляється таке, що не є можливо взяти такий документ, що підтверджує право володіння, але вирішити це питання, не покидаючи Україну, можливо, оскільки його можна запросити. Яким способом скористатися – ваше рішення, але роздобути документ буде потрібно в будь-якому випадку!

Етап 2. Далі слід в’їхати на територію України, надати відповідні папери і митну декларацію. Оформлення буде проведено на місці.

Етап 3. А що ж по оплаті? Спираючись на закон України № 2611 від 08.11.18 р розраховують суму, яку потрібно сплатити державі. Відповідно до запиту митного кодексу потрібно сплатити 10% державного збору, а також, вираховується за формулою, акцизи і ПДВ. Внесені гроші зараховуються в рахунок передоплати. Далі, після оформлення на митниці, ці кошти переводяться в державний бюджет.

Але це ще не кінець. Після розмитнення автомобіля на кордоні, вам треба буде розв’язати ще деякі нюанси.

Як діяти українцю з розмитненим автомобілем на кордоні:

Етап 1. Після легалізації автомобіля, вам будуть потрібні такі документи:

– документи, що свідчать, що машина розмитнена, а митний збір заплачено. Отримати їх можна у фіскальній і митній службі;

– сертифікат відповідності будови автомобіля. В Україні такий документ можна оформити в органах сертифікацій, якщо автомобіль Вам доставили без нього;(НА ТРАВЕНЬ 2019 р СЕРТЕФІКАТА ВЖЕ НЕ ПОТРІБНО)

– договір купівлі-продажу або довідка-рахунок;

– ІПН, паспорт автовласника і ТЗ для огляду фахівцем сервіс-центру.

Етап 2. Далі необхідно до Пенсійного фонду внести проплату в сумі від 3 до 5% від ціни за виконану реєстрацію.

Що буде з водіями, які не захочуть легалізовувати

Недобросовісних власників єврономерів чекає покарання. Для порушників закону №8488 передбачено великі штрафи.

Наприклад, керуючи “евробляхою”, ввезену в транзитному режимі, ваш штраф складе 8500 грн. За повторне порушення ви заплатите 17000 грн і плюс вас позбавлять документів і вилучать ТЗ. А якщо вирішите передати автомобіль третій особі – заплатите 34000 грн.

Присутні тепер і штрафи за перевищення тривалості розмитнення:

  • запізнення на 1 день – 170 грн;
  • до 10 днів – 3400 грн;
  • до 20 днів – 8500 грн;
  • Запізнення на 1 місяць загрожує штрафом 85000 грн;
  • більше місяця – 170000 гривень або ж конфіскація автомобіля.

Для машин на єврономерах, що не змінили номери і не виїхали з України в призначені терміни, а перетинати кордон необхідно кожні 5 днів (раніше цей термін становив до 10 днів), вводяться такі штрафи:

  • до 3 діб – штраф складе 850 грн або попередження,
  • до 10 діб – 5100 грн,
  • 20 – 30 днів – 85000 грн,
  • на довший період – 170000 гривень або авто конфіскують.

Також з 03.01.2019 року власникам автомобілів з іноземною реєстрацією не буде потрібно очікувати рік щоб продати транспортний засіб після його розмитнення. Адже тепер немає необхідності проводити перереєстрацію машини для вилучення відмітки про заборону відчуження.

Чи можна повернути гроші за пригнаний автомобіль?

Генеральним директором ВААІД Олегом Назаренко було висунуто пропозицію повністю скасувати Закон №8487. Але, на жаль, це не є можливим, оскільки податки знову підвищаться. А тим, кому пригнали автомобіль з Європи, дав пораду звернутися в поліцію із заявою на них. За словами О. Назаренко, автовласники мають право повернути свої гроші, коли що-небудь пішло не правильно.

Від розмитнення евроблях було заплановано поповнити державний бюджет на 1 мільярд гривень.

Поліція

Як повідомляють Автоюрист, співробітникам поліції буде легко виявити не розмитнений автомобіль, оскільки в базі, яка їм надана, всі машини розмитнені.

Підбиваючи підсумки

Малоймовірно що відповідно до вимог нового закону автовласники масово почнуть міняти номери на євромашинах. Рано чи пізно поліція почне виписувати водіям штрафи і ось тоді багато просто будуть позбавлятися від своїх автомобілів. Справедливо зазначити, що закон максимально лояльний до порушників, які привезли в Україну автомобіль на єврономері. Але люди все одно не задоволені. Чому? А тому, що їхня мрія – повністю усунути податок на пригнані автомобілі. А це, на жаль не можливо.

Добавити коментар

Your email address will not be published.